У період розгулу інфекцій і застуд в раціон харчування слід якомога частіше включати сезонні сорти винограду, рекомендують лікарі. Виявляється, виноград в цю пору року приносить особливу користь здоров’ю: його вживання зміцнює серце і підсилює імунітет.

За словами лікаря Вікторії Савицької, виноград є джерелом цукру, який легко засвоюється і живить м’язи, в тому числі серцевий. Також глюкоза, що міститься у винограді, допомагає тканинам легше засвоювати кисень, що служить додатковою підтримкою для міокарда, для якого настання холодів може виявитися дуже серйозним навантаженням.

Крім того, виноград відрізняється великою кількістю заліза, вкрай важливого елемента для злагодженої роботи внутрішніх органів і кровотворення. Лікар додала, що виноград активізує процеси очищення організму від непотрібних і шкідливих для нього речовин, благотворно впливає на роботу нирок – це позитивно позначається на загальному стані здоров’я та імунітету.

Ще одне оздоровче властивість винограду, важливе в сезон застуд, полягає в тому, що його сік діє як тонізуючий засіб і може бути корисний при занепаді сил, надмірних нервових навантаженнях і хронічної втоми.

У винограді міститься багато дуже корисних для підтримки здоров’я восени речовин – вітамінів А, С, В6 і фолатів (похідних фолієвої кислоти), а також важливих мінералів – калію, кальцію, заліза, фосфору, магнію і селену. При застуді першим запалюється горло – слизову оболонку горла добре заспокоює сік солодких сортів винограду. До того ж в ньому багато селену, який підвищує місцевий імунітет.

«Солодкі сорти винограду краще їсти в першій половині дня, адже його ягоди досить калорійні», – поділилася рекомендацією експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 НАЙЦІННІШИХ ПЛЮСІВ ВИНОГРАДУ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ВИНОГРАД І ЙОГО ВІТАМІНИ