Завдяки зору ми отримуємо до 90% всієї інформації. Чи можна підвищити його гостроту і попередити розвиток очних захворювань? Безумовно, якщо включати в щоденне меню продукти, які містять вітаміни.

Гроза курячої сліпоти

Вітамін А (ретинол)

Чому він важливий?

Ця цінна речовина входить до складу зорового пігменту сітківки ока – родопсину, завдяки якому ми можемо розгледіти предмети в темряві або при тьмяному освітленні. При дефіциті вітаміну А спостерігається зниження гостроти зору при слабкій освітленості, аж до повної його втрати в сутінках – курячої сліпоти.

Також нестача вітаміну може стати причиною кон’юнктивіту, глаукоми, ксерофтальмії. В останньому випадку оболонка ока – рогівка – поступово перетворюється в більмо, а також порушується функція слізних залоз.

Де його взяти?

Якщо проблеми вже виникли, лікар може призначити спеціальні очні краплі і препарати, до складу яких входить вітамін А. Для профілактики потрібно приймати вітамінні комплекси, а також підвищити надходження вітаміну з продуктами харчування. Ним багаті яловича, свиняча і тріскова печінка, курячі яйця, вершкове масло, молоко, сметана, вершки.

У рослинних продуктах містяться провітаміни – каротин і каротиноїди, які в кишечнику перетворюються в вітамін А. Великі запаси каротину – у всіх фруктах і овочах червоного, помаранчевого і жовтого кольору, а також в зелені.

Каротин краще засвоюється з жирами. З моркви, натертої на крупній тертці, засвоюється 5% каротину, на дрібній – 20%, а якщо морквяний салат заправити рослинною олією або сметаною, організм отримає близько половини цього «зрячого» вітаміну. До речі, каротин легко руйнується при контакті з повітрям: овочі та зелень ріжте безпосередньо перед подачею на стіл і не залишайте в подрібненому вигляді про запас.

Компанія “Фармаплант Україна” надає якісну продукцію для покращення зору за доступною ціною. Детальніше на сайті – www.farmaplant.ua.

Для очей – вищий клас

Вітамін В2 (рибофлавін)

Чому він важливий?

Цей вітамін сприятливо діє на зір: очі краще бачать у темряві і сприймають кольори. При дефіциті рибофлавіну можливі скарги на різь в очах, швидке зорове стомлення, запалення слизової оболонки очей (кон’юнктивіт) та очей (блефарит).

Нестача рибофлавіну може виникнути не тільки при недостатньому надходженні його з їжею, але і при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Наприклад, при хронічних ентеритах і ентероколітах порушується всмоктування і засвоєння цього вітаміну.

Де його взяти?

Вітаміном В2 багаті всі молочні та кисломолочні продукти. Його багато в курці, яловичині, пісній свинині. Міститься рибофлавін і в рибі: трісці, оселедця, скумбрії, тунці. Також вітамін можна отримати з гороху, шпинату, цвітної капусти, зеленого цибулі, кропу, печінки, яєць курячих. В середньому 60% денної норми цієї речовини нашому організму постачають продукти тваринного походження, 40% – рослинного.

Рибофлавін майже не накопичується в організмі, тому продукти, в яких він міститься, повинні з’являтися на вашому столі щодня. Їжте досить білкової їжі – вона необхідна для засвоєння вітаміну. До речі, рибофлавін не виносить яскравих сонячних променів. Наприклад, молоко, залишене на столі, щогодини буде втрачати приблизно 10% вітаміну.

Молочні супи та каші вийдуть набагато смачніше і майже повністю збережуть рибофлавін, якщо зваріть крупу на воді, а лише потім додасте підігріте молоко.

Управа на катаракту

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Чому він важливий?

Аскорбінка зміцнює кровоносні судини, в тому числі капіляри очі. При дефіциті вітаміну С в організмі виникають крововиливи під кон’юнктиву (слизову оболонку) очного яблука, в сітківку, створюються сприятливі умови для розвитку кон’юнктивіту.

Також вітамін С попереджає і зменшує ризик розвитку катаракти. Основним проявом цієї недуги є часткове або повне помутніння кришталика з пониженням гостроти зору, аж до повної його втрати.

Клінічні дослідження показують, що аскорбінова кислота уповільнює процес помутніння.

Де його взяти?

Основні джерела цього необхідного для очей вітаміну – свіжі і свіжоморожені овочі, фрукти і ягоди. Серед них – капуста, щавель, редис, зелена цибуля, чорна смородина, чорниця, обліпиха, цитрусові, полуниця, а також листя петрушки, кріп, квашена капуста, пророслі зерна пшениці, висушені плоди шипшини.

Частіше готуйте їжу на пару – так вітамін С краще зберігається. При варінні ж продукти втрачають близько 50-60% аскорбінової кислоти. Щоб аскорбінка якомога менше руйнувалася, продукти кладіть в киплячу, злегка підсолену і підкислену воду.

В їжі, що містить органічні кислоти (борщ, квашені овочі, киселі), зберігається чимало вітаміну С. Не промивайте квашену капусту – змиєте більше половини аскорбінки. Не готуйте їжу про запас – при повторному підігріванні вітамін С майже повністю руйнується.

*На правах реклами