Усі люблять цілуватися, це обов’язковий ритуал закоханих. Мало хто знає що, поцілунок – засіб від хвороб, хандри, старості і зайвої ваги.

Виявляється, існує наука, що вивчає фізіологічні та психологічні особливості поцілунку – філематологія. Вчені, які вивчають походження та історію поцілунку називаються філематологами. Ці вчені вивчили корисні властивості поцілунку:

Поцілунки знижують стрес. Недавні дослідження показали, що поцілунок – стресознижуючий засіб. Під час експерименту одній групі пар потрібно було цілуватися протягом 15 хвилин. Рівень гормону кортизолу, який викликає стрес, різко знизився, коли пари цілувалися, а рівень гормону серотоніну – підвищився. Завдання іншої групи пар було – триматися за руки, рівень кортизолу теж знизився, але не так сильно як при поцілунку.

Дослідження також показує, що хлопцям подобаються «мокрі» поцілунки. Під час такого мокрого поцілунку (коли виділяється багато слини) чоловік «передає» свій тестостерон, який міститься в слині. Гормон тестостерон підвищує рівень сексуального потягу, як у чоловіка, так і у жінки. Тому якщо у вас проблеми на роботі, непорозуміння з родичами або друзями – поцілунко-терапія, те, що вам терміново необхідно. Під час поцілунку знижується почуття занепокоєння і настає умиротворення, як при медитації.

Читайте також:  Особенности техники акварельного татуажа губ

Поцілунки роблять людей щасливішими. Люди стають щасливішими, тому, що при поцілунку підвищується рівень гормонів ендорфінів, які відповідають за хороший настрій. При поцілунках підвищується рівень окситоцину, який ще називають «гормоном любові».

Щастя-як поцілунок: щоб ним насолодитися, його потрібно з кимось розділити.

Поцілунки зміцнюють імунну систему. Імунна система людини під час поцілунку зміцнюється. При поцілунку люди обмінюються слиною і бактеріями, які входять до складу слини. Імунна система розпізнає незнайомі бактерії, і організм виділяє антитіла, які захищають нас від хвороб.

Поцілунки запобігають утворенню карієсу. Слина людини містить кальцій, фосфор і натуральний антибіотик, які захищають зубну емаль людини від руйнувань і карієсу. Під час поцілунку слина виробляється набагато активніше, тому ті які цілуються захищені від карієсу.

Поцілунки заспокоюють біль. Слина має знеболювальну властивість, завдяки білку опіорфіуа. Тому якщо у вас болить горло, цілуйтеся, слина,що виділяється буде діяти як антисептик.

Поцілунки допомагають схуднути. Під час поцілунку спалюються калорії, за рахунок збільшення метаболізму. Тому пристрасне побачення допомагає схуднути і спалити 10 калорій за хвилину. Менш пристрасний поцілунок спалює 2-3 калорії в хвилину.

Поцілунки запобігають старінню. Під час поцілунку задіяно близько тридцяти різних лицьових м’язів. Така гімнастика для обличчя покращує циркуляцію крові і робить м’язи більш еластичними. Лице стає гладким, зморшки зникають, зовнішній вигляд поліпшується.

Читайте також:  Посуд для кухні: чи безпечні тефлон, фольга та пластик

Поцілунки покращують кровообіг. Коли люди цілуються, у них підвищується пульс (приблизно до 108-110 ударів на хвилину). Тому під час поцілунку покращується кровообіг і кровопостачання. Клітини мозку насичуються киснем, завдяки чому поліпшується розумова робота, пам’ять і здатність до концентрації.

Поцілунки покращують роботу серця. Під час поцілунку виробляється адреналін, що позитивно впливає на роботу серця.

Поцілунки розвивають легені. Зазвичай ми робимо приблизно 20 вдихів за хвилину, під час поцілунку кількість вдихів зростає до 60. Подібна “вентиляція” – відмінний спосіб профілактики хвороби легенів. Тому чим більше ви цілуєтеся, тим менше кашляєте.

Поцілунки позбавляють від інфекцій. Люди, які часто цілуються, рідше страждають захворюваннями викликаними різними інфекціями: шлунковою інфекцією, інфекцією сечового міхура, кров’яною інфекцією.

Поцілунки продовжують життя. Пари, які щодня цілують партнера на прощання, живуть на 5 років довше, ніж ті, хто обходиться без цього ритуалу.

Поцілунки підвищують упевненість в собі. Поцілунки роблять людину більш впевненим у своїх силах. Тому що під час поцілунку підвищується самооцінка, що позитивно впливає на загальне ставлення до себе.

Читайте також:  Как и для чего используются миорелаксанты
Анатомія поцілунку
  • Не важливо, кого ви цілуєте і чому, в будь-якому поцілунку бере участь круговий м’яз рота, яка оточує рот із зовнішнього боку. Коли людина говорить або цілується, то завжди задіяний круговий м’яз рота.
  • Велика частина людей під час поцілунку нахиляють голову вправо. Вчені встановили, що це відбувається тому, що в утробі матері дитина схиляє голову вправо. Тому м’язи голови, шиї і плечей автоматично схиляються вправо, щоб носи партнерів не заважали поцілунку.
  • При поцілунку приємне почуття не фокусується тільки на губах. Особовий нерв переносить імпульси між мозком, м’язами, і шкірою обличчя та язика.
Факти про поцілунки
  • Губи в 200 разів чутливіші пальців.
  • У ескімосів «поцілунок» відбувається по-іншому. Ескімоси труться носами, їх губи відкриваються, коли носи стикаються. Потім вони глибоко вдихають ротом, і видихають через ніс. Ця процедура дозволяє ескімосам відчути запах і аромат один одного.
  • У Японії, Китаї, Кореї заборонено цілуватися на публіці.
  • 66% людей закривають очі, коли цілуються. Решта 44% люблять спостерігати за емоціями на обличчі партнера.