Середня тривалість життя жителів нашої планети знову виросла , як повідомляють експерти з ВООЗ. Тепер дівчатка , народжені в 2012 році , можуть розраховувати прожити до 73 , а хлопчики до 68 років.

Звичайно , в більш розвинених і благополучних країнах ці показники набагато вищі , а в бідних державах значно нижчі. ВООЗ усереднили найвищу і найнижчу тривалість життя громадян різних країн. У доповіді наголошується , що збільшення цього показника у світовому масштабі допомагає прогрес у справі боротьби з такими інфекційними захворюваннями , як кір , малярія , туберкульоз та поліомієліт . Іншим важливим фактором є зміни стилю життя багатьох людей в кращу сторону.
 
Найбільш вражаюча середня тривалість життя очікується у дівчаток в Японії (87 років) і у хлопчиків у Ісландії (81,2 року). У топ-10 найкращих країн за цим показником увійшли Японія , Швейцарія , Сінгапур , Італія та Люксембург. А ось найнижча тривалість життя у держав Африки , розташованих в районі пустелі Сахара. У 9 країн цей показник становить менше 55 років для представників обох статей.
 
Примітно , що навіть у багатих країнах з найбільш вражаючою тривалістю життя поки не видно ніяких ознак уповільнення її росту. Навіть з урахуванням того , що цей показник плавно наближається до 90 років . У річний звіт ВООЗ вперше потрапили цифри по ” загубленим рокам життя ” , які враховують вік смерті людини і кількість смертей , дозволяючи зосередитися на причинах смерті молодих людей.
 
У 2000 році основними причинами передчасної смерті найчастіше ставала діарея та респіраторні інфекції , але смертність від них впала на 40 % і 30 % відповідно до 2012 . Тепер основною причиною раннього відходу з життя є ішемічна хвороба серця.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, що буде зі здоров'ям людини після відмови від вечері на рік

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЯК ПРОЖИТИ ДОВГО

ЯКІ ЗВИЧКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?