Рівень холестерину можна контролювати не лише за допомогою правильного раціону харчування, а й за допомогою фізичної активності. Вчені з’ясували, що у цьому можуть допомогти заняття йогою.

Згідно з одним із досліджень фахівців з Індії, опублікованому в журналі Frontiers in Public Health, лише місяць занять йоги може покращити показники холестерину в крові.

У дослідженні брали участь 374 особи, які раніше не займалися йогою. Вони виконували вправи, згідно з загальним протоколом йоги (Common Yoga Protocol) під наглядом досвідчених тренерів. До та після занять вимірювалися фізіологічні (індекс маси тіла, артеріальний тиск, відсоткове насичення киснем), біохімічні (глюкоза в крові натще та ліпідний профіль) та нейрокогнітивні параметри.

На 30-й день занять йогою було виявлено, що сироваткові рівні ЛПНЩ-холестерину (його також називають “поганим”), загального холестерину та ЛПВЩ-холестерину (“хорошого”) учасників значно покращилися порівняно з початковими рівнями. При цьому більш значні покращення були помічені у групі здорових учасників порівняно з групою із супутніми патологіями (гіпертонією, діабетом, серцево-судинними захворюваннями).

Результати дослідження показали, що йога корисна підтримки хороших параметрів здоров’я. Однак тривалість дослідження була недостатньою, і фахівці не змогли оцінити, чи ефекти зберігаються після припинення практики йоги.

“Ці результати наголошують на необхідності подальших досліджень, щоб краще зрозуміти вплив йоги на первинну профілактику серцево-судинних захворювань”, – зробили висновок вчені.