Деякі лікарі порівнюють потяг до цукру і продуктам, що його містять, з наркотичною або алкогольною залежністю. Відмовитися від солодкого буває не менш складно, ніж позбутися інших шкідливих звичок. Однак надлишок цукру в раціоні призводить до набору ваги, розвитку цукрового діабету, погіршення стану шкіри, порушення мікрофлори кишечника та інших проблем зі здоров’ям. Щоб подолати потяг до солодкого, потрібно переглянути спосіб життя, дотримуючись кількох нескладних рекомендацій, повідомляє IDNES.cz.

Корисні заміни

Надати їжі приємний смак може не лише цукор. У боротьбі із залежністю від солодощів рекомендується розширити асортимент спецій та прянощів, що використовуються у приготуванні страв. На допомогу прийдуть кориця, ваніль, кардамон, фенхель. Можна використовувати як підсолоджувач екстракт рослини стевії. Якщо відмовитися від солодкого дуже важко, краще вибрати менш шкідливі варіанти, наприклад, темний шоколад.

Увага до етикеток

Багато продуктів містять прихований цукор, тому при виборі товарів у магазині важливо ретельно вивчити склад, вказаний на етикетці. Цукор як консервант або підсилювач смаку зазвичай у надлишку міститься в готових сніданках та снеках, соусах, печиві, в’яленому м’ясі, копченостях.

Здоровий сон

Недосипи провокують переїдання і потяг до солодкого, тому дотримуватися режиму дня вкрай важливо, щоб не зриватися на продукти, що містять цукор.

Достатнє споживання білка

У раціоні багатьох людей міститься дуже мало білкової їжі, яка потрібна на тривале збереження відчуття ситості. Рекомендується регулярно включати у своє меню більше риби, білого м’яса, сиру, молока, яєць та бобових.

Більше активності

При русі в організмі активізується вироблення серотоніну, який називають гормоном щастя. Фізична активність допомагає скинути нервову напругу та захиститися від стресів, які багато хто заїдає солодощами. Крім того, це додаткова витрата енергії, отриманої з їжею, отже, страховка від зайвої ваги.