Для високих людей є дві новини – одна хороша, а друга погана. Їх зріст збільшує ризик цілого ряду недуг, включаючи інфекції кісток і шкіри, зате зменшує ймовірність хвороб серця.

Дослідження американських вчених показало, що здоров’я людини значною мірою залежить від її зросту. Так, високі люди мають підвищену небезпеку розвитку периферичної невропатії, інфекцій шкіри та кісток.

А ось ризик підвищених показників холестерину, артеріального тиску та хвороб серця в цілому, у них нижчий, ніж у людей середнього та низького зросту. Такими є підсумки найбільшого за масштабом дослідження про зв’язок між зростанням і хворобами.

Зріст вже деякий час є фактором, пов’язаним з різними розладами від хвороб серця до раку, але вчені поки не могли визначити, що більше наражає людей на ризик – саме зростання або фактори, що впливають на нього, на кшталт харчування та соціально-економічного статусу.

У ході нинішнього дослідження його автори виключили ці фактори, окремо простежуючи за зв’язком між різними захворюваннями та реальним зростом людини, а також асоціаціями, що дозволяють прогнозувати зростання залежно від генетики.

У дослідження було задіяно інформацію з більш ніж 250 000 чоловік. Проаналізовано залежність зростання від понад 1000 різних розладів та хвороб.

Отримані висновки підтвердили дані попередніх менш масштабних досліджень, які показали, що високий ріст пов’язаний із підвищеним ризиком варикозного розширення вен та миготливою аритмією, але зниженою ймовірністю коронарних хвороб серця, гіпертонії та підвищеного рівня холестерину.

Крім того, високі люди частіше стикалися з периферичною невропатією, яка ушкоджує нерви, а також інфекціями шкіри та кісток, тобто виразками ніг та ступнів.