Дослідники зі США розібралися з тим, як досягти найбільшого ефекту при прийомі таблеток. Виявляється, поза людини під час випивання ліків має важливе значення.

Швидкість дії випитої таблетки залежить від того, сидимо ми, стоїмо чи лежимо на спині. Такого висновку дійшли вчені з Університету Джонса Хопкінса. Вони розробили симуляцію людського шлунка, а потім перевірили, що станеться, якщо прийняти таблетку при чотирьох різних позах: сидячи і стоячи прямо, лежачи на спині, лежачи на правому боці і, нарешті, лежачи на лівій стороні. І в цьому рейтингу виявився переможець.

Було встановлено, що якщо людина, яка приймала таблетку, знаходилася, лежачи на правому боці, то ліки розчинилися в 2,3 рази швидше, ніж у положенні сидячи. Що ж до найменш правильної пози, то вона була виявлена ​​в положенні лежачи на лівому боці. Тут таблеткам потрібно для розчинення більше 100 хвилин, хоча на правому боці всього 10.

Така гігантська різниця спантеличила і самих дослідників. Вони й не підозрювали, що становище тіла має такий величезний вплив на швидкість розчинення таблетки. Але якщо серйозно проаналізувати анатомію людини, можна згадати, що сама таблетка не почне діяти, поки її вміст не потрапить у кишечник. А перебуваючи на правому боці, ми максимально прискорюємо транспортування пігулок саме туди.