ГоловнаНовини Здоров'яВизначено небезпечну для людини мінімальну кількість алкоголю

Визначено небезпечну для людини мінімальну кількість алкоголю

Дослідженням вчених Кембриджського університету (Великобританія) було визначено ту мінімальну кількість алкоголю, яка вже може вважатися небезпечним для здоров’я і життя людини – більше трьох келихів вина в тиждень.

Вино

Журнал The Lancet, який розповів про цю роботу британських фахівців, пише, що на сьогоднішній день їх проект є найбільшим дослідженням про шкоду алкоголю на здоров’я людини. Команда науковців, очолювана доктором Анджелою Вуд, проаналізувала рівень споживання алкоголю у співвідношенні зі здоров’ям у понад 600 тисяч осіб з 19 держав.

“З’ясувалося, що люди, які вживають більше трьох келихів вина на тиждень, вкорочують собі життя приблизно на 6 місяців”, – повідомляє джерело.

Читайте також:  Названо напій, який є ефективнішим і кориснішим за каву

Примітно, що мова йде про червоне вино, яке часто називається корисним через вміст антиоксидантної речовини ресвератролу, що потрапляє в нього з винограду. За словами вчених, цей поліфенол дійсно здатний уповільнювати клітинне руйнування, перешкоджати хворобам серця. Але, випиваючи вино, людина отримує його в дуже малій кількості – етанол, що міститься в алкогольному напої, переважує користь даного компонента.

Вчені нагадують, що продукти розпаду алкоголю, включаючи вино, є токсичними для організму речовинами, здатними викликати запалення оболонки кровоносних судин, що загрожує хворобами, які вкорочують людині життя. Дослідники закликали скептично сприймати твердження про користь алкогольних напоїв-наслідки їх розпивання набагато більш руйнівні для організму.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News