Майже три чверті світового населення доведеться зіткнутися з потенційно смертоносними хвилями спеки, якщо величезна кількість парникових газів будуть як і раніше вливатися в атмосферу, – попереджають учені в журналі “Nature Climate Change”.

Як повідомляє “The Independent”, знайдено більш ніж 1900 місць на землі, де після 1980 року люди загинули в результаті спекотної і вологої погоди. Наприклад, в Москві в 2010 році було зафіксовано більше 10 800 смертей, в Парижі в 2003 році близько 4 900 смертей, в Чикаго в 1995 році близько 740 смертей.

Вчені підрахували, що в 2000 році приблизно одна третина населення була схильна до життя 20 або більше днів на потенційно смертоносних умовах. Одночасно попередили, що ці цифри можуть збільшитися приблизно на 74 відсотків до кінця століття, якщо викиди вуглекислого газу збережуться на високому рівні. Згідно з підрахунками, навіть якщо буде введена “найагресивніша” програма скорочення викидів парникових газів, ці смертельні хвилі спеки будуть впливати більш ніж на 47 відсотків населення до 2100 року.

Читайте також:  3 серйозні захворювання, через які організм часто прокидається о 3 годині ночі

“The Independent” процитував статтю, яка опублікована в науковому журналі “Nature Climate Change” в ній написано, що дослідження “виділяють поточні і зростаючі загрози для людського життя”, викликані глобальним потеплінням.

“У разі спеки у нас є альтернатива між поганим і жахливим. Багато людей по всьому світу вже платить остаточну ціну, а моделі припускають, що, ймовірно, це буде продовжуватися, і може бути набагато гірше, якщо викиди не будуть скорочені”, – попереджає професор Каміло Мора з Гавайського Університету в Mаноа.

Люди можуть вижити при температурі вище 37 градусів за Цельсієм, при потовиділенню. Але в ситуації, коли висока вологість, то процес пітливості стає неефективним”.

Читайте також:  Понад 50% хворих на рак повідомляють про ті самі 5-ти симптоми

Гарет Редмонт-Кінд, голова відділу кліматичної політики та енергетичного Всесвітнього фонду дикої природи у Великобританії, коментуючи статтю, заявив, що це “шокуюче нагадування про вплив зміни клімату на нас, який може бути ще гіршим”. Він додав, що нам потрібні глобальні заходи, які будуть захищати населення від найгірших наслідків зміни клімату.