Догляд за лежачим хворим – важке випробування для його близьких. А так як більшість людей не має медичної освіти та спеціальних навичок, завдання стає ще важчим – виникає страх допустити помилку, після якої стан недужого погіршиться. Щоб полегшити життя собі та хворому, краще заздалегідь скласти уявлення про майбутні обов’язки та організацію побуту.

В чому полягає догляд за лежачими хворими

Насамперед хворому потрібно виділити окрему кімнату або спеціально обладнане місце. Усе, що використовується для догляду за такими людьми, можна придбати на https://www.medtechnika.com.ua/ua/. Загальний перелік заходів, які прийдеться проводити регулярно, полягає у наступному:

  • організація особистої гігієни хворого та прибирання у кімнаті;
  • проведення лікувальної гімнастики та масажу;
  • профілактика пролежнів;
  • допомога в харчуванні та задоволенні природних потреб.

Усе інше залежить від стану людини – деяким хворим необхідне постійне введення медикаментозних препаратів, дієтотерапія, фізіотерапія. Один з найважливіших етапів догляду за недужими – психотерапія, направлена на усунення пригніченого стану та попередження розвитку депресії.

Облаштування приміщення

У приміщенні, де буде знаходитись людина, повинен бути оптимальний рівень освітлення, температури та вологості. Кімнату потрібно регулярно провітрювати і прибирати, щоб уникнути неприємного запаху. У більшості випадків знадобиться ліжко для лежачих хворих, обладнане спеціальними інструментами для полегшення догляду, ходунки та інші медичні товари. Усе, що потрібно лежачій людині, повинно перебувати в межах досяжності – людина почувається набагато впевненіше, коли здатна самостійно виконувати прості дії.

Якщо пацієнт переніс інфаркт або інсульт, йому потрібен щоденний контроль артеріального тиску та серцебиття, а тим, хто зазнав хірургічного втручання – догляд за місцем операції.

Гігієнічні процедури

Гігієну лежачого хворого необхідно підтримувати щоденно – вона включає догляд за шкірою, ротовою порожниною, очима, нігтями та інтимними органами. Голову людині потрібно мити кілька разів на тиждень, а мінімум раз в тиждень слід організовувати повноцінне купання в ванній або душ. Раз в 2-3 дні або частіше проводиться заміна постільної білизни.

Близьким лежачого хворого потрібно пам’ятати, що характер людей, які перебувають в такому стані, часто змінюється в гіршу сторону. Відповідно, пацієнту потрібен не тільки фізичний догляд, а й терпіння та моральна підтримка.

*На правах реклами