Унікальний склад буряка дозволяє по праву вважати цей овоч одним з найдоступніших і корисних.

На відміну від багатьох інших овочів, буряк знайдеться на будь-якій кухні і в будь-який час року. Цей популярний овоч годиться не тільки для супів і салатів – його можна використовувати для приготування безлічі страв і як окремий профілактичний засіб.

Завдяки унікальній комбінації вітамінів, мінералів і біоактивних речовин, буряк надасть велику користь всьому організму. Найкорисніше вживати буряк в сирому вигляді, можна використовувати сік. Якщо сирий буряк не ваш варіант, то краще запікати цей овоч або варити на пару, разом з шкіркою. Так всередині залишиться більше корисних речовин, а шкірку ви легко зніміть з вже приготовлених буряків.

Буряк рекомендується при проблемах з травленням, підвищеному тиску, вона зміцнює імунітет і захищає печінку. Але і це далеко не всі корисні властивості буряка – дослідження показують, що регулярне вживання буряка знижує ризик розвитку онкологічних захворювань і недоумства. Крім того, буряк допомагає розігнати обмінні процеси організму, тому рекомендується тим, хто хоче скинути вагу.

У буряках багато мінералів, вітамінів і антиоксидантів. Саме цим і пояснюється його користь. Наприклад, фолієва кислота, якій багато в буряку, благотворно позначається на роботі нейронів головного мозку.

Раніше ми писали про секретну властивість буряка, про яку ви точно не знали.