Фахівці розповіли про раціон, який допоможе налагодити роботу кишечника і захистити його від хвороб.

Щоб запустити обмін речовин і не з’їсти за сніданком занадто багато, ранок рекомендується починати зі склянки води кімнатної температури. Приблизно через півгодини повинен послідувати сніданок. Це важливий прийом їжі – дослідження показують, що люди, які пропускають сніданок, протягом дня їдять більше і частіше «зриваються» на шкідливі продукти.

На сніданок найкраще вживати білкові продукти і повільні вуглеводи. Наприклад, це можуть бути страви з яєць або сиру, а також різні каші. Рекомендується також з’їдати свіжий фрукт або овоч – таке доповнення бажано до кожного прийому їжі.

Обід теж повинен містити білок, бажано м’ясо або рибу, а також повільні вуглеводи. З супів перевагу краще віддавати легким варіантам. Суп на зразок борщу або солянки містить дуже багато жирів, а калорійність такої страви може бути складно обчислити. Краще підійдуть легкі курячі або овочеві супи. Замість салату з майонезом потрібно вибирати салати зі свіжих овочів з оливковою олією, квашену капусту або вінегрет.

За вечерею краще обійтися без складних гарнірів – краще вибрати один варіант, наприклад, овочі або злаки. В якості основної страви рекомендується риба, морепродукти або нежирне м’ясо. Наприклад, куряча грудка з салатом зі свіжих овочів або телятина з кіноа.

В якості перекусів для хорошого метаболізму і здоров’я кишечника найкраще використовувати свіжі фрукти, овочі, горіхи і кисломолочні продукти.