Відомо, що запобіжить аутизму. Вітамінотерапія на ранніх термінах вагітності допоможе знизити ризик розвитку аутизму у дитини.

Каліфорнійські дослідники довели, що щоденне споживання вітамінів за три місяці до настання вагітності і під час першого місяця знижує ризик розвитку розладів аутистичного спектру у дитини майже в два рази, а при наявності генетичної схильності – майже в 7 разів.

Вчені стверджують, що фолієва кислота (або вітамін В9), а також інші вітаміни групи В на ранніх термінах вагітності запобігають можливому порушені розвитку мозку. Доведено, що фолати необхідні для розвитку нервової системи, а їх недолік в 70% випадків призводить до дефекту закриття формування нервової трубки.

Для вивчення проблеми каліфорнійські вчені проаналізували 700 сімей як зі здоровими дітьми, так і зі страждаючими аутизмом. У матерів дізнавалися, чи брали вони вітаміни під час вагітності та годування, які вітаміни вони приймали, в яких дозах, на яких термінах вагітності і як довго. Однак дослідження носило ретроспективний характер, і тому деякі жінки не могли згадати подробиці (особливо в сім’ях зі здоровими дітьми), що внесло деяку неточність в результати.

За даними дослідження, немає ніякого зв’язку між вітамінотерапією після першого місяця вагітності і розвитком захворювання. Тобто в той період, коли жінка дізнається, що вона вагітна, вітаміни перестають відігравати значиму роль у профілактиці аутизму.

У великій мірі розвиток аутизму пов’язаний з генами, проте генетика аутизму складна. Дуже важливу роль відіграють певні мутації у матері. Зокрема, добре відома мутація в гені метилентетрагідрофолатредуктази призводить до зниження метаболізму фолатів і підвищеному рівню гомоцистеїну. У матерів аутичних дітей вона зустрічається в 4-5 разів частіше.

Інша важлива мутація в гені цистотианін-β-синтази також призводить до підвищення гомоцистеїну у матері. Підвищений ризик розвитку аутизму може бути пов’язаний і з іншими мутаціями, однак розвиток аутизму у дитини у всіх цих випадках виникне тільки при нестачі фолатів на ранніх термінах вагітності.

Крім того, якщо у дитини є досить часта мутація катехол-о-метилтрансферази (КОМТ), ризик розвитку аутизму при нестачі фолатів протягом першого місяця розвитку збільшується в 7 разів. При цієї мутації активність КОМТ знижується в 3-4 рази, порушується катаболізм дофаміну, що призводить до недорозвинення гіпокампу і префронтальної кори головного мозку.

Таким чином, дослідження показали, що прийом вітамінів на першому місяці вагітності і при її плануванні допоможе запобігти порушення розвитку нервової системи, що особливо важливо при наявності генетичної схильності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ АУТИЗМОМ І ГЕНІАЛЬНІСТЮ

ЗНАЙДЕНА ПРИЧИНА ВСІХ ХВОРОБ ПСИХІКИ

УКРАЇНСЬКІ АУТИСТИ ЗМОЖУТЬ ВЧИТИСЯ ПО-НОВОМУ