Початку робочого тижня мало хто чекає з нетерпінням, історично склалося так, що понеділок сприймається виключно важким днем. Можливо, ми не помічаємо, але понеділок стає стресовим днем ​​- тут ми більш дратівливі, сумовиті і пасивні.

У когось такий стан спровоковано занадто бурхливими вихідними і спонтанним настанням того самого понеділка, хтось же навпаки не встиг відпочити, а вже з новими силами необхідно вплеснуться в робочий тиждень. Як морально налаштувати себе на робочий лад? Як організувати себе до максимально продуктивного понеділка, який покладе початок не менше продуктивної робочої тижня?

Правило перше. Нехай вихідні запам’ятаються.

Початок робочого тижня має сприйматися як початок нового тижня, а не продовження старого. Яким би доречним ви не знаходили відпочинок на дивані, заплануйте хоча б одну значущу подію на вихідні дні. Нехай це буде зустріч з другом, вилазка на природу, на дачу, поїздка в інше місто або відвідування свята – що завгодно, що розмежує монотонність минулих буднів від монотонності майбутнього тижня. Це неодмінно повинна бути якась активність – фізична або емоційна. Проте не потрібно впадати і в іншу крайність – гуляти всі вихідні і прокинутися лише в понеділок. Вечір неділі все ж намагайтеся проводити розмірено.

Правило друге. Підготуйтеся до ранку понеділка.

Ранок понеділка за визначенням не може бути радісним – попереду цілих п’ять робочих днів, напевно, заплановано маса відповідальних заходів і зустрічей, необхідно вирішити безліч робочих питань. Не ускладнюйте цей ранок підбором гардеробу або приготуванням сніданку. Після бурхливих вихідних неодмінно захочеться поспати зайвих 10 хвилин, а тому підготуйте одяг і сніданок з вечора, зберіть необхідні речі, щоб не метатися зрання у пошуках робочих документів по всій квартирі.

Правило третє. Почніть день неспішно.

Це таке собі уточнення минулого правила, але з приємним сценарієм. Мало того, що понеділок буде сприйматися позитивніше, якщо виключити суєту і поспіх, але ще кращий настрій вам забезпечено, якщо ви прокинетеся на 15-20 хвилин раніше, щоб зварити собі чашку кави, неспішно її випити і помилуватися прокидаючимся містом. Увімкніть улюблену музику, зробіть ранкову зарядку, смачно поснідайте, налаштуйтеся на позитивний лад, посміхніться своєму зображенні в дзеркалі і переступіть поріг по напряму в офіс.

Правило четверте. Дотримуйтесь графік сну.

Для того щоб знайти в собі сили без проблем прокинутися вранці понеділка, потрібно дотримуватися схожого графіка і у вихідні дні. Ніхто не змушує вас вставати ні світ, ні зоря в суботу, ніхто не забороняє поніжитися в ліжку в неділю. Однак якщо обидва ці дні ви будете лягати спати ближче до ранку, а прокидатися в другій половині дня, то і в ніч на понеділок не зможете рано заснути, а потім і рано прокинутися, що буде стресом для організму.

Правило п’яте. Організуйте робочі деталі.

Візьміть за звичку максимально спрощувати свій понеділок. У настільки улюблену всіма п’ятницю не потрібно відкладати на понеділок самі неприємні справи, природно, що в такому випадку понеділок буде сприйматися негативно. Завершуйте розпочаті на тижні справи до її закінчення, якщо ж це не вдається, складіть чіткий план на понеділок. Найбільш неприємні робочі моменти відкладіть на вівторок або на завершення понеділка, і пам’ятайте – краще якомога швидше виконати лихе зобов’язання, ніж відкладати його в довгий ящик. Не починайте робочий день похапцем, будьте розмірені і неквапливі – перевірте робочу пошту, домовтеся про зустрічі та плани не тільки на майбутній день, але і на весь тиждень.

Правило шосте. Приємний понеділковий вечір.

Сплануйте цікаве дозвілля на вечір понеділка. Домовтеся про прогулянку з друзями, сходіть на побачення або відвідайте культурний захід. Думка про приємне дозвілля ввечері буде тішити вас цілий день, а майбутній відпочинок скрасить враження від понеділка як від виключно робочого дня. Візьміть такий сценарій подій на замітку і в інші робочі дні – хоч робочий тиждень і вимагає певної організованості, не потрібно відмовляти собі в цікавому дозвіллі ввечері, відкладаючи все на п’ятницю і суботу. Живіть собі на втіху кожен день, а не лише у вихідні.

Цікаво відзначити, що результати різних опитувань і досліджень показують, що “понеділок – день важкий” це скоріше стереотип, ніж реальна обставина. Найбільш відповідальні заходи люди зазвичай планують на вівторок і середу, ніж на понеділок.