Не дивлячись на доведену шкоду алкоголю, сумну статистику нещасних випадків і злочинів, скоєних під його впливом, сильну залежність, важко піддається лікуванню, люди продовжують жартувати над алкоголізмом, перекладаючи проблему в розряд дріб’язкових.

Реальність далека від веселощів. Щороку в Україні на медичний облік стає близько 100 000 алкоголіків, але це – абсолютна меншість людей, що мають серйозні проблеми з алкоголем. За найоптимістичнішими оцінками, їх у нашій країні в десятки разів більше, а це – масштаб національної епідемії.

Коли людина стає алкоголіком?

Оскільки вплив алкоголю на організм залежить від статі, віку, етнічної приналежності та індивідуальних психофізіологічних особливостей людини, не існує чіткої межі, яка відділяє помірно питущого від алкоголіка. У даному питанні спосіб вживання спиртного часто виявляється більш важливим, ніж його кількість.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Зазвичай медики починають говорити про алкогольну залежність, якщо людина відчуває сильну тягу до міцних напоїв, постійно шукає привід випити (привіт п’ятничним посиденькам в барі), не може вчасно зупинитися, погано контролює поведінку, знімає абстинентний синдром новою дозою алкоголю або приймає його протягом декількох днів.

Стадії алкоголізму

Три стадії алкоголізму

Алкоголізм вважається хронічним захворюванням, а його стадії досить швидко прогресують, погіршуючи прогноз лікування.

 1. На першій стадії людині складно впоратися з бажанням випити. Неможливість «розслабитися» за стаканчиком спиртного викликає тривожність, дратівливість, агресію. Після вживання алкоголю настрій підвищується, критична оцінка власного стану пропадає. Людина п’є, щоб відчувати себе краще, і прагне виправдати кожен новий випадок пияцтва.
 2. На другій стадії починає проявлятися фізична залежність від спиртного. Алкоголік втрачає контроль над кількістю вживаної випивки, на ранок відчуває важке похмілля (головний біль, спрагу, нудоту, тривожність, тремор рук, слабкість). Щоб подолати абстинентний синдром, людина знову приймає алкоголь, йде в запій. Саме ця стадія характеризується розвитком перших алкогольних психозів, відомих у народі як «біла гарячка».
 3. Третя стадія алкоголізму призводить до амнезії, психічним і фізичним захворюванням. Бажання вживати алкоголь стає неусвідомленим і постійним. Щоб досягти стану сп’яніння, вистачає невеликої дози спиртного. Не маючи можливості задовольнити потребу в алкоголі, хворий може стати агресивним і соціально небезпечним. Найпоширеніші патології, супроводжуючі алкоголіків на третій стадії – ураження печінки і шлунка, психози, слабоумство, імпотенція, епілепсія, поліневрити.
Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Алкогольна залежність

Тест для самодіагностики алкоголізму
 1. Після стресу ви прагнете зняти напругу за допомогою алкоголю?
 2. Останнім часом ви стали пити більше і частіше?
 3. Після вечірки на ранок ви не можете згадати все, що трапилося вчора?
 4. Щоб позбутися від похмілля, ви п’єте алкоголь?
 5. Без алкоголю ви відчуваєте себе понуро і невпевнено?
 6. Ви не можете веселитися, поки не вип’єте спиртного?
 7. Ви відчуваєте агресію, якщо вас засуджують за пристрасть до алкоголю?
 8. Ви знаходите виправдання для кожного нового прийому алкоголю?
 9. У вас пропало бажання контролювати кількість випитого?
 10. Ви безуспішно намагалися кинути пити?
 11. У вас траплялися запої?
Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Якщо ви позитивно відповіли на 3 і більше питань, висока ймовірність наявності алкогольної залежності. Не намагайтеся закрити очі на цю проблему, адже просте ставлення може зруйнувати здоров’я і соціальне життя. Якщо самостійно впоратися з хворобою не виходить, слід звернутися за допомогою до нарколога і психолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ АЛКОГОЛІКІВ

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

АЛКОГОЛЬНІ ПСИХОЗИ