Захворюваність на кір в Європі досягла рекордних показників. Всесвітня організація охорони здоров’я настійно закликає людей не забувати про вакцинацію.

Кількість хворих на кір в Європі досягла рекордних показників за дуже довгий час, як йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я. У перші 6 місяців 2018 року понад 41 000 жителів Європи захворіли на кір, що більш ніж в два рази більше числа пацієнтів з кором в перше півріччя 2017 року. До деякого часу саме статистика з хворим на кір в 2017 вважалася найгіршою за десятиліття, поки не настав цей рік. В десятку країн, найбільш постраждалих від нової епідемії кору, увійшла і Росія, в якій зафіксовано 1 396 випадків хвороби в 2018. Однак на беззастережному першому місці Україна, на частку якої припадає більше 50% всіх нових випадків або 23 070 осіб.

Читайте також:  Курячі яйця захистять судини і позбавлять зайвої ваги

Ситуація з кором в Україні викликає дуже серйозні побоювання експертів, оскільки захворюваність просто катастрофічна, її можна порівняти з африканськими цифрами. На другому місці Сербія, але тут число хворих склало 4 954 осіб, що в багато разів менше, ніж в Україні. На третьому місці – Франція з 2 579 хворими в 2018, на четвертому Греція з 2 130, а на п’ятому Італія – 2 012 пацієнтів. У першу десятку також входять Грузія, Великобританія і Румунія. Відзначимо, що в 2016 році кількість хворих на кір в Європі досягло історичного мінімуму, і тим дивовижніше був неймовірний сплеск, зафіксований в наступні два роки.

Читайте також:  Лікар назвав простий спосіб знизити ризик зараження грипом

Не менш 37 осіб в даний час померло від цієї хвороби в 2018. У зв’язку з поширенням кору експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я знову настійно закликають людей проходити через вакцини. Особливо це важливо для маленьких дітей, тата і мами яких все частіше відмовляються від щеплень, яке вони помилково вважають небезпечними. Щеплення від кору надійно захищає від цієї небезпечної хвороби.