Впевненість може багато чого створити або зруйнувати в житті людини. Упевнені в собі люди краще тримаються під час інтерв’ю, вільно себе почувають на побаченні. У нашому екстраверт-центричному суспільстві впевненість в собі допоможе вам отримати роботу, зустрічатися з дівчиною, говорити людям «ні».

Впевненість — запорука успішного і щасливого життя

Почуття впевненості у собі, самоповага – необхідна умова розумового і емоційного здоров’я людини. Тоді як впевненість вважається важливою якістю, не дуже добре бути самовпевненим або, навпаки, дуже невпевненим у собі. Завжди повинен бути баланс.

Знаходження балансу передбачає адекватну самооцінку, знання своїх недоліків, а також і своїх сильних сторін. Це найбільш оптимальний варіант вирішення даного питання. Якщо ви в даний час вважаєте себе нікчемною людиною, перегляньте запропоновані нижче поради-підказки, які можуть допомогти вам підвищити свою самооцінку і почати купувати таку необхідну компетентність і впевненість.

Будьте фізично активні

Фізична активність допомагає нам у багатьох аспектах життя, від здоров’я до зменшення стресу. Коли ми тренуємося, виробляються гормони гарного самопочуття, ендорфіни, які дають нам відчуття щастя, успіху, знімають напругу. Після пробіжки ви відчуваєте приємну втому.

Ви забезпечили хороші умови і задали потрібний ритм для подальшої продуктивної роботи. Постійні фізичні навантаження зроблять чудеса для вашого розуму і тіла. Відчуття того, що ви в хорошій фізичній формі, що ви привабливі, сприяє значному зростанню самоповаги.

Добре одягайтеся

Ця порада може здатися вам поверхневою, але догляд за собою – це важлива складова частина нашого здоров’я, гарного самопочуття. Догляд за нігтями, чищення зубів, прийняття душу – все це впливає на ваше самопочуття. Виходи в магазини, покупка нового одягу теж додають впевненості у собі.

У вас невдало склався день, ви відчуваєте себе огидно? Прийміть душ. Відчуття чистоти – приємний освіжаючий почуття. Це дасть вам новий поштовх, необхідний для досягнення мети.

Спілкуйтеся

Взаємини з іншими людьми допоможуть позбутися від поганого настрою. Якщо ви переживаєте через проблеми в особистому житті, витратьте трохи часу на допомогу іншим людям. Допомагаючи іншим, ви відчуєте радість і повагу до себе, навіть якщо у вашому житті не все в порядку. Ви побачите, що комусь потрібна ваша допомога, що ви комусь потрібні.

Женіть погані думки

Ви час від часу відчуваєте почуття провини, самотності, печалі, відчуваєте власну другосортність? У вас часто виникає негативний внутрішній монолог, потік туги, безнадійності і самоїдства: чому ви не зробили те і те? Коли, врешті-решт, ви знайдете кращу роботу? Чому ви досі одні або з цим лузером? Що з вами сталося? Якщо у вас такі питання починають з’являтися один за іншим, тисніть їх, як комашок, і замінюйте більш позитивними.

Опірність зовнішнім обставинам, душевна рівновага – важлива складова впевненості в собі. Не мучте себе через те, що вам відмовили в роботі, у вас не склалися стосунки з людиною, яка вам подобається, ви в чомусь зазнали невдачі. У житті не завжди виходить так, як ми хочемо. Ми повинні бути до цього готові і повинні вміти адаптуватися до нових обставин.

Наша опірність, психічна стійкість, безумовно, підвищує впевненість у собі. Коли життя складається не так, як ми очікуємо, дайте собі більше місця для маневру. Сара Еліот писала, що чим більше ви себе заохочуєте за кожен крок із зони комфорту і пробуєте щось нове замість того, щоб лаяти себе за далеко не бездоганну дію, тим легше буде вирішити наступну проблему.

Навчайтеся

Придбання нових умінь та навичок, вивчення іноземних мов – все це підвищує впевненість у собі, особливо якщо це не стосується роботи. Твердження «Прикидайся, поки це не стане правдою» може спрацювати в деяких ситуаціях, але при цьому ви повинні наполегливо працювати, щоб придбати нові навички або навчитися робити щось краще. І в якийсь момент ви будете приємно здивовані, що можете зіграти всю пісню на фортепіано, або вам, нарешті, вдалося написати хорошу розповідь.

Але пам’ятайте, все це вимагає певних дій, кроків. Практикуючись хоч потроху, але щодня, ви підвищите свою компетентність. Чим кращих результатів ви досягнете, тим вище буде ваша впевненість в собі.

Посміхайтеся

Мова тіла формує нашу особистість. Так стверджує відомий американський соціальний психолог Емі Кадді. Дослідження, виконане під її керівництвом, виявило, що демонстрація так званих владних поз (розгонистих відкритих поз) знижує рівень кортизолу, гормону стресу, підвищує рівень тестостерону і вашу впевненість у собі. Посмішка, правильна постава, упевнена поза – все це позитивно відбивається на нашому емоційному стані і допомагає з повагою ставитися до себе.

Тільки навчившись любити і поважати себе, ми можемо стати справжніми господарями своєї долі!

Джерело: HeadInsider