На сьогодні COVID-19 інфікував понад 4 мільйони осіб на планеті. Сторінка Коронавірус в Україні останні новини показує як небезпечна хвороба поширюється на території нашої країни.

Найбільше вірус лютує на Заході України. Кордони регіону прилягають до країн Європи де фіксується спалах хвороби. Ще один чинник — заробітчани, які почали масово повертатися з-за кордону. Більша частина їх проживає саме на Заході.

Значно менше хворих у Центральній Україні. Темпи розповсюдження хвороби там впали до мінімуму з початку епідемії. В Черкасах навіть першими хотіли зняти карантин. Схожа ситуація в Північній Україні. Чернігівська та Сумська області серед регіонів, де фіксують найменше випадків.

Столичний регіон можна поділити на 2 частини: область і столиця. Щодо області то там ситуація розвивається плавно від перших випадків. В Києві велика населеність сприяє стрімкому поширенню вірусу, що є проблемою всіх мегаполісів. Хоча в останні дні темпи приросту починають помітно сповільнюватись.

З перемінним успіхом триває боротьба з вірусом на Півдні. Всі області крім Одеської стабільно долають епідемію. Одеса страждає від все тієї ж населеності. На Сході Донбас є зразком коронавірусної стабільності. На підконтрольній Україні території великих міст немає. А на лінії зіткнення, через бойові дії, люди рідко покидають будинки. В Дніпрі та Харкові випадків значно більше.

Центр первинної медико-санітарної допомоги та Бориспільська лікарня інтенсивного лікування на передовій боротьби з коронавірусом

Одна ключових точок в боротьбі з коронавірусом — місто Бориспіль. До місцевого аеропорту ще до карантину прилітали тисячі літаків з пасажирами з різних країн, що значно підвищило ризик розповсюдження вірусу.

Вкупі з наближеністю до густонаселеної столиці та переміщенням людей в обох напрямках — це робить Бориспіль особливо вразливим перед епідемією. Зараз в місті вже 37 хворих і їх кількість постійно зростає. Однак найгіршого не сталося, ліжок, тестів, засобів захисту вистачає, померлих немає.

В цьому є заслуга ББЛІЛ. Ця бориспільська лікарня стала б одним з опорних закладів для приймання хворих з Київщини, якби місцеві лікарні не витримали навантаження. Попри ремонт, який триває у лікарні, заклад працює, медики забезпечені всім необхідним, робота налагоджена.

Велике значення має міська первинка. Ще в перші дні тут почав активно працювати кабінет вірусологічного контролю куди можуть звертатися містяни, які підозрюють у себе коронавірус. Також були створені спеціальні бригади для виїзду на дім для тестування та госпіталізації хворих, яким потрібна допомога.

Завдяки зусиллям медиків та хорошій матеріальній забезпеченості бориспільських лікарень, в місті вдається оперативно виявляти хворих та не допустити масового зараження жителів.

На цей час ніхто не береться з впевненістю прогнозувати, як ситуація розвиватиметься далі. На жаль є багато непередбачуваних факторів, які можуть спровокувати нову хвилю епідемії.

Зараз коронавірус в Україні за останніми новинами розповсюджується стабільно невисокими темпами. Щоденний приріст хворих коливається в межах 5%. Залишається сподіватися, що люди в більшості і надалі з розумінням будуть ставитись до обмежень та дотримуватимуться правил. Тоді країна легко та без ускладнень пройде епідемію.

*На правах реклами