Косметологи розповіли, як низькоглікемічна дієта може допомогти в боротьбі з прищами. Протягом багатьох років людству було важливо зрозуміти, чи відіграє якусь роль харчування в стані здоров’я шкіри обличчя.

Під словосполученням низькоглікемічна дієта мається на увазі харчування з низьким глікемічним індексом. Це показник, який визначає, як швидко після вживання тієї або іншої їжі у нас в крові піднімається цукор. Ще в середині 1970-х років експерти виявили, що та ж сама кількість вуглеводів в різних продуктах харчування після їх вживання в їжу підвищує рівень цукру в крові по-різному. В розпорядженні науки з’являється все більше даних про те, що вуглеводи відіграють значну роль у розвитку вугрової висипки і ступеня її тяжкості.

Читайте також:  Що допомагає виглядати молодшою без косметологів: каже дерматолог

Так, кетогенна дієта, яка містить мінімальну кількість вуглеводів, може допомогти в лікуванні прищів. А ось вживання їжі з високим глікемічним індексом викликає перепади рівня цукру в крові і інсуліну. Через ці стрибків сальні залози переходять в режим посиленої роботи і виділяють більше шкірного сала, яке закупорює пори. Це і приводить до більшої кількості прищів. Ось чому важливо утримуватися від продуктів харчування, що містять високий глікемічний індекс.

Зазвичай в подібний список включаються напої з великою кількістю цукру, продукти з пшеничного борошна, десерти, пластівці для сніданку і інша перероблена їжа. До продуктів з низьким глікемічним індексом відносяться багаті волокнами овочі, фрукти, цільнозернові і горіхи. У 2007 році дослідження за участю 43 чоловіків у віці від 15 до 25 років показало, що подібна дієта, в якій 25% енергії люди отримували від білків, а 45% – від вуглеводів з низьким глікемічним індексом, привела до істотного зниження тяжкості їх вугрової висипки.

Читайте також:  Самотність збільшує ризик інсульту на 30%

Джерело: MedikForum