Мінуси протезування зубів металокерамікою достатньо умовні і залежать від індивідуальних особливостей пацієнта.

Металокерамічне протезування зубів – досить популярна процедура в практиці лікаря-стоматолога. Зубний протез являє собою металеву основу, що повторює форму зуба, яка покрита шаром кераміки.

Безсумнівно, металокерамічне протезування зубів має безліч переваг в порівнянні з іншими видами протезування. Недоліки цієї процедури відносні і залежать від індивідуальних особливостей організму. У даній статті ми торкнемося різних аспектів металокерамічного протезування, акцентуючи увагу як на перевагах процедури, так і проблемах, які можуть виникнути у пацієнта.

Чи шкідлива металокераміка?

Якісно виконаний металокерамічний протез і правильна його установка майже виключають нанесення будь-якої шкоди пацієнту. Протези, виготовлені за сучасними технологіями, не містять токсинів і відрізняються гіпоалергенністю. У той же час слід розуміти, що різні види металокераміки можуть вести себе по-різному. Наприклад, у деяких людей існує алергія на нікель, тому хромонікелеєві сплави для таких пацієнтів протипоказані. Якщо металева основа протеза виконана з недорогоцінного металу, то з часом вона може окислюватися під дією слини.

Читайте також:  Как выбирать стоматологические автоклавы?
Наскільки міцна металокераміка?

Сучасні види металокерамічних протезів в стані витримати значне жувальне навантаження. Коронки з чистої кераміки мають підвищену крихкість, тому для протезування зубів з великим навантаженням вони не годяться. Хорошою міцністю відрізняються металеві каркаси з діоксиду цирконію або діоксиду алюмінію. На сьогоднішній день все більше лікарів віддає перевагу саме таким протезам.

При цьому варто відзначити, що висока міцність металокерамічних коронок може нашкодити змикається зубам, збільшуючи їх стираємість. При цьому безметалева кераміка володіє коефіцієнтом твердості близькою до природних зубів, що дозволяє уникнути травм протилежних зубів.

Металокераміка і алергія

Керамічне покриття протезів абсолютно гіпоалергенне. Однак метали, які використовуються для каркаса, можуть викликати алергічну реакцію у деяких пацієнтів. Найпоширенішими симптомами алергії на зубний протез є печіння в ротовій порожнині, яснах, язиці, набряклість ясен і наявність металевого присмаку в роті. Якщо пацієнт помічає подібні симптоми після установки металокерамічного протеза, то необхідно звернутися до лікаря. Як правило, в подібних випадках металокераміку замінюють цільнокерамічним протезом.

Читайте також:  Правила видалення зубного каменю в домашніх умовах
Наскільки довговічна металокераміка?

Широко поширений міф про те, що металокерамічний протез – це на все життя. Насправді це не так. Термін служби металокерамічних коронок обмежений, і в середньому становить 10-12 років, якщо каркас зроблений з неблагородних металів, і більше 15 років, якщо каркас виготовлений з золотоплатинового сплаву.

Однак довговічність металокерамічної конструкції залежить не тільки від матеріалів, з яких вона виготовлена​​, але і від професіоналізму лікаря, а також самого пацієнта, який повинен дотримуватися всіх рекомендації по догляду за протезом.

Відзначимо, що найчастіша причина випадання коронки – вторинний карієс, який розвивається на стику зуба і коронки. Для того щоб запобігти розвитку цього захворювання, необхідно регулярно оглядатися у стоматолога і своєчасно проводити заміну старих ортопедичних конструкцій на нові.

Читайте також:  Чи потрібно видаляти зуби мудрості без причин?
Колір металокераміки

Колір металокерамічних коронок підбирається індивідуально в залежності від кольору природних зубів пацієнта. Протезовані зуби майже нічим не відрізняються за кольором від сусідніх зубів, дозволяючи пацієнтові почувати себе впевнено і не турбуватися про свою усмішку.

Колір металокераміки підбирається згідно шкалі Віта. Відзначимо, що колір з часом не тьмяніє, а кераміка не вбирає в себе ніяких харчових барвників, тому відбілювання металокераміки не потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОЦЕС ІМПЛАНТАЦІЇ ЗУБІВ

ВИРАЗКИ ПРИ НОСІННІ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ