Куркума окрім кулінарних якостей володіє вираженими корисними властивостями і благотворно впливає на здоров’я людини. Ця індійська пряність особливо широко використовується як засіб проти гіпертонії. І по своїй дії не поступається багатьом лікарським препаратам від високого тиску.

Все про куркуму як засіб від високого тиску

Щодня близько 1000 людей у світі помирають унаслідок високого артеріального тиску. Кожен третій американець хворий на гіпертонію. Часто протікаючи безсимптомно, гіпертонія викликає серйозні захворювання, такі як серцева і ниркова недостатність, інсульт. Тому життєво важливо тримати артеріальний тиск під контролем.

У цьому допомагають дієта, фізична активність, лікарські препарати. Але є ще один незвичайний союзник у боротьбі з високим тиском, який ви знайдете у себе на полиці з приправами. Це куркума!

Аюрведа високо цінує золотисту пряність за її численні цілющі властивості і використовує в лікуванні різних захворювань. Від ревматичних болів до шкірних захворювань і погіршення зору. Але виявляється, вона корисна і тим, у кого високий тиск. Яким же чином пряність допомагає в лікуванні гіпертонії?

Куркумою по високому артеріальному тиску

В одному дослідженні на тваринах, високий артеріальний тиск у мишей викликали штучно. Але після введення куркуміну, основної речовини, що міститься в куркумі, тиск значно знизився.

Чим корисна куркума при високому артеріальному тиску

Дослідження показують, що при хронічному запаленні артерії втрачають свою еластичність, що є істотним чинником у розвитку гіпертонії. Куркума здатна до деякої міри боротися з цим.

Куркума пригнічує дію ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ)

Цей фермент необхідний для вироблення ангіотензину II, речовини, що звужує кровоносні судини. Пригнічення дії АПФ розслабляє і розширює судини, що призводить до нормалізації тиску. Багато лікарських препаратів, які призначаються при гіпертонії, мають такий же механізм дії.

Куркумін при пошкодженні артерій

Куркума не тільки знижує високий артеріальний тиск, але і запобігає або значно зменшує пошкодження артерій. Як відомо, гіпертонія – це високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Він підвищується при скупченні на стінках артерій атеросклеротичних бляшок. Результатом цього є звуження артерій і уповільнення надходження крові в серце, головний мозок та інші органи. А яка роль артеріального тиску?

При високому артеріальному тиску внаслідок зменшення просвіту судин спостерігається підвищений судинний опір кровотоку. Відбуваються структурні зміни артеріальних стінок. Ліпопротеїди низької щільності починають відкладатися і формувати бляшки на крихітних отворах стінок артерій. Збільшення кількості бляшок і їх розмірів значно зменшує діаметр судин, викликаючи ще більше підвищення тиску.

Дослідженнями на тваринах виявлено, що куркумін може запобігати пошкодження стінок артерій, викликані високим тиском.

Куркума попереджає зміни тромбоцитів при гіпертонії

Високий артеріальний тиск може викликати зміни тромбоцитів. Тромбоцити – клітини крові, які утворюють згустки і тромби при кровотечі, тим самим, зупиняючи її. Підвищений рівень тиску може викликати гіперактивність тромбоцитів.

Це збільшує ризик утворення в артеріях небезпечних тромбів, які можуть утруднити доступ крові до серця або головного мозку і викликати серцевий напад або інсульт. Дослідження показали, що харчові добавки з куркумою запобігають зміні активності тромбоцитів.

Чим корисна куркума при високому цукрі і холестерині

Додаючи куркуму в якості приправи в їжу, ви знижуєте ризик розвитку серцево-судинних захворювань, послаблюючи дію факторів, які їх викликають.

Протипоказання при вживанні куркуми
  • Надмірне вживання куркуми шкідливо для шлунку і навіть може викликати виразку.
  • Вживання куркуми не безпечно для тих, у кого є камені в жовчному міхурі, оскільки куркума має виражену жовчогінну дію.
  • Необхідно враховувати цукрознижувальну дію куркуми при поєднанні її з ліками, які застосовуються при діабеті.
  • Так як куркума розріджує кров, слід припинити її прийом за два тижні до хірургічних процедур.

Перераховані корисні властивості куркуми відмінно справляються з високим тиском і поліпшують загальний стан у гіпертоніків. Перед вживанням куркуми важливо проконсультуватися з лікарем.

Джерело: HeadInsider