Навчитися робити манікюр і педикюр самостійно — корисний навик. Хоча б тому, що йти до майстра не завжди є час, сили і гроші. Ми підготували прості інструкції, які допоможуть побачити результат не гірше, ніж в салоні.

Манікюр

Крок № 1. Щоб процедура пройшла безпечно, потрібно дезінфікувати інструменти. Це обов’язковий етап, навіть якщо ними користуєтеся тільки ви. Найпростіший спосіб — купити спеціальний засіб, який продається в професійних магазинах, або протерти інструменти звичайним спиртом. Є ще варіант: металеві предмети прокип’ятити в каструлі протягом 20 хвилин. Але тут доведеться почекати, поки інструменти охолонуть — в холодну воду їх опускати не можна, інакше постраждає структура металу.

Крок № 2. Якщо на ваших нігтях є покриття, видаліть його. Вибір засобу за вами: рідини з вмістом ацетону швидше розчиняють лак, але засоби без ацетону завдають менше шкоди нігтям, кутикулі і шкірі.

Крок № 3. Вкорочувати ніготь і надавати йому форму краще з допомогою пилки — без щипчиків або ножиць. Металеві і занадто грубі пилки можуть викликати розшарування нігтьової пластини, тому візьміть скляну або абразивну. Підпилювати слід у повільному темпі, від краю нігтя до центру, щоб не пошкодити ніготь. Залишайте при цьому довжину хоча б на міліметр — для правильного формування вільного краю.

манікюр

Крок № 4. Опустіть руки в ванночку з теплою водою на 3-5 хвилин. Можна додати у воду морську сіль або ароматичні масла. Ця процедура зм’якшить кутикулу і підготує шкіру до наступних етапів. При бажанні скористайтеся скрабом для рук, потім нанесіть зволожуючий крем.

Крок № 5. У питаннях обробки кутикули головне правило таке: чим більше зрізаєте, тим більше вона відростає. Тому варто відмовитися від щипчиків для обрізного манікюру, інакше кутикула з часом ставатиме тільки грубішою. Досвідчені майстри радять щодня зволожувати волосся маслом, а під час манікюру акуратно відсувати її спеціальною паличкою. Постарайтеся не використовувати ножиці хоча б пару місяців — і ви побачите результат. Те ж стосується бічних валиків (шкіри навколо нігтів) — їх слід шліфувати за допомогою скляної пилочки. Рази на тиждень буде достатньо.

Крок № 6. Перед нанесенням лаку потрібно знежирити нігті спеціальним засобом. Потім нанесіть базове покриття — поверхня стане гладкою і манікюр довше протримається. Перед нанесенням лаку пляшечку краще не трясти, інакше всі повітряні бульбашки опиняться на нігтях. Кольоровий лак варто наносити трьома рухами: з лівої сторони нігтя, з правої, і по центру. Важливо дотримуватися часовий інтервал між нанесенням шарів — не менше п’яти хвилин, а краще всі десять. Щоб не забруднити бічні валики, змастіть їх вазеліном, не зачіпаючи при цьому ніготь — все зайве можна видалити простим ватним диском. Далі йде закріплювач лаку — він захистить манікюр від тріщин і сколів. Якщо спеціального покриття-сушіння немає, можна опустити нігті в крижану воду на 2-3 хвилини, а потім змастити маслом. У такому разі лак не змаститься і домашній манікюр буде виглядати не гірше, ніж салонний.

Педикюр

Фахівці рекомендують робити педикюр раз в три тижні. Перед проведенням процедури обов’язково зверніть увагу на самопочуття — варто бути обережним при низькому тиску, варикозному розширенні вен і вагітності. У таких випадках вода у ванні повинна бути теплою, а не гарячою.

педікюр

Крок № 1. Переконайтеся, що продезінфіковані інструменти і приступайте до розмочуванню шкіри ніг. Можна додати у ванну з теплою водою улюблені ароматичні масла, тоді з’явиться розслабляючий ефект. Якщо шкіра на ступнях занадто груба, додайте харчову соду або морську сіль, тоді буде легше видалити ороговілі частинки. Тримати ноги в воді дуже довго не варто — 15 хвилин буде достатньо. Щоб використовувати цей час з максимальною користю, можна, наприклад, нанести маску на обличчя.

Крок № 2. Витріть ноги рушником. Візьміть натуральну дрібнозернисту пемзу і пройдіться по самим грубим ділянках стоп. Не зачіпайте ніжну шкіру, щоб не поранитися. Водите пемзою в одному напрямку — при хаотичних рухах шкіра стане шорсткою вже на наступний день. Стежте за своїми відчуттями: якщо з’явилося легке відчуття печіння під час процедури, зупиніться. Можна підсилити ефект і скористатися скрабом для ніг, щоб обробити важкодоступні місця. Будьте обережні з мозолями і натоптишами: якщо дотики викликають біль, краще не чіпати ці ділянки і звернутися до фахівця.

Крок № 3. Кутикула на пальцях ніг зазвичай досить тонка, тому фахівці рекомендують не обрізати її, а регулярно відсувати спеціальною паличкою — після розпарювання це легко зробити. З допомогою такої ж палички можна акуратно видалити забруднення, щоб уникнути інфекції і при цьому не пошкодити м’які тканини.

педікюр

Крок № 4. Якщо нігті відросли занадто сильно, можна скоротити їх за допомогою щипчиків, але в такому випадку краще зрізати в кілька етапів, інакше нігтьова пластина може зламатися. Щоб уникнути вростання, форму нігтів потрібно робити прямою, а куточки трохи заокругленими. Підпилювати вартує від країв до центру, тоді ніготь не буде розшаровуватися.

Крок № 5. Найприємніша частина — нанесіть на стопи зволожуючий крем і помасажуйте їх. Якщо раптом крему під рукою не виявилося, можна взяти будь-яке масло, навіть оливкове. Щоб ефект доглянутих ніг зберігався якомога довше, кілька разів на тиждень робіть маски — нанесіть живильний крем на стопи перед сном, оберніть харчовою плівкою і надіньте шкарпетки.

Крок № 6. Нафарбувати нігті лаком буде набагато простіше, якщо надіти розділові подушечки. Нанесіть базове зміцнювальне покриття, потім не більше двох шарів кольорового лаку (обов’язково витримайте тимчасової інтервал) і закріплювач.