Що таке універсальний кухонний ніж?

Кухонний ніж – надзвичайно корисна річ. Але в наш час у вас може скластися дещо хибна уява, що останнім часом ножів тих пропонується більше чим вам насправді треба. У кожному магазині зараз можно побачити стільки різних кухонних ножів, що навіть відпадає бажання розбиратись, який з них для чого потрібний. Та й чи потрібна така кількість ножів на звичайній домашній кухні?

Ця думка нам знайома, і ми навіть здатні з нею погодитись. Але лише частково. Бо є насправді ножі, які будуть вам більш корисні, чим інші саме коли ви готуєте вдома. І один з таких ножів – той самий універсальний кухонний ніж.

Універсальний ніж – це легкий ніж, який зазвичай має меншу довжину клинка (а значить і меншу вагу) порівняно з кухарським шеф-ножем або великим сантоку. 

Універсальний ніж має довжину від 10 до 17 сантиметрів. Це робить його свого роду компромісним варіантом між великим потужним кухарським ножем та маленьким маневреним ножем для чищення. 

Багато хто з професіоналів навіть виділяють три вищезгаданих ножі в так звану «велику кухарську трійку». Бо на їх думку саме комплект «великий-среденій-маленький ніж» покриває собою більшість потреб з нарізання будь чого на сучасній кухні. 

Для чого використовується кухонний ніж?

Універсальний кухонний ніж підходить для великої кількості різних справ. Він має так багато застосувань, що його дійсно варто мати на кухні. Ось лише деякі з варіантів використання універсального кухонного ножа:

  • Використання універсального кухонного ножа для нарізання сиру

Охайно та красиво нарізати сир може бути не таким вже й простим ділом. Це особливо стосується м’яких сирів. Щоби нарізати їх чисто та рівномірно краще мати ніж з тонким та гострим лезом. Універсальний ніж ідеально підходить для цієї роботи, він дозволить отримати тонкі сирні скибочки. 

Так, звісно, ви можете з успіхом використати для цього діла спеціальний ніж для сиру. Але ніж для сиру підходить тільки для однієї справи – саме нарізання сиру. На відміну від нього, універсальний ніж стане вам у нагоді у багатьох інших випадках.

  • Використання універсального кухонного ножа для нарізання м’яса та ковбас

Для нарізання великих шматків сирого м’яса потрібен великий та гострий ніж на кшталт обробного чи шеф-ножа. Універсальний ніж чудово підходить для нарізання більш ніжних шматків м’яса. Незалежно від того, чи це будуть варені курячі грудки, салямі, сосиски, чи будь-який інший вид вареного м’яса, універсальним ніж наріже усе легко та рівно. Тобто, на домашній кухні, якщо треба, універсал подмінить собою і обробний ніж.

  • Використання універсального кухонного ножа для нарізання стейка 

Якщо ми вже заговорили про приготоване м’ясо, не можна не згадати, що універсальний ніж може бути гідним замінником спеціалізованого ножа для нарізання стейків. Як і у випадку з сирним ножем, універсальний ніж може стати вдалим замінником чогось більш спеціалізованого. 

Саме тому цей ніж стане вам у нагоді, якщо ви лише починаєте збирати свій власний кухонний арсенал приладдя або у тому випадку, якщо ви є прихильником мінімалізму. 

  • Використання універсального кухонного ножа для нарізання овочей 

Усі профі кажуть, що зелень та овочі гарно нарізати великим кухарським шеф-ножем. Але на домашній кухні ми часто маємо справу з невеликою кількістю овочів не самого великого розміру. У такому разі шеф-ніж може виявитись дещо зайвим. 

Мабуть саме тому існує думка, що хоча шеф-ніж і король кухні, але коли так кажуть, мова йде про кухню великого ресторану. Для домашньої кухні універсального ножа частіш за все вистачить, як то кажуть – «з головою» .

Крім того, універсальний ніж можна використовувати для оброблення риби, нарізання бутербродів, розкриття пакунків з продуктами та багатьох інших справ.

Ніякої особливої техніки використання для цього ножа, мабуть, не існує. Дуже вже різноманітні завдання він виконує. Дещо можна взяти від технік використання шеф-ножа, дещо від ножа для чищення, десь можна імпровізувати. 

Головне – пам’ятати про те, що, щоби ніж гарно різав та був безпечний для вас, за ним треба доглядати. Своєчасно підточувати, після кожного разу мити вручну та ретельно протирати ніж насухо, не залишати ніж лежати де прийдеться, зберігати його у спеціально відведеному сухому місці (бажано у спеціальній ножовій підставці-«колоді» чи на магнітній стрічці).

Доглядайте за своїм універсальним кухонним ножем і ви зможете з успіхом використовувати його самими різними способами. Навіть якщо ви готуєте лише час від часу, мати під рукою саме універсальний кухонний ніж буде надзвичайно правильним рішенням для вашої домашньої кухні.

*На правах реклами