Турбуєтеся про свіже дихання у роті? Чому погано пахне з рота? Не знаєте, як прибрати запах з рота? Галітоз (неприємний запах з рота) – досить поширена проблема, з якою стикаються багато людей. Існують певні причини такого запаху, серед яких важливе місце займають бактерії в роті. Пропонуємо кілька способів боротьби з цією неприємною проблемою.

Якщо бактерії в роті немов на балу

Стає моторошно незручно, коли хтось вказує вам на поганий запах з рота, або ввічливо з розуміючою посмішкою пропонує м’ятну жуйку. Вам нічого не залишається, як вибачитися і скористатися запропонованою допомогою. Але такої незручної ситуації можна уникнути!

Як і всякий запах від тіла, поганий запах з рота усувається, якщо дотримуватися правил особистої гігієни і мати необхідну інформацію. Спочатку давайте з’ясуємо причини неприємного запаху з рота, а також те, як можна перевірити його наявність. А потім розповімо, як прибрати запах з рота, і докладно зупинимося на способах і засобах його усунення.

Причини поганого запаху з рота

Найпоширеніша причина запаху з рота — сухість у роті. Вона виникає при вживанні недостатньої кількості води, а також під час сну, коли виробляється недостатня кількість слини. Сухість у роті викликає загибель клітин на язиці, які знищують бактерії в роті. В результаті і з’являється неприємний запах з рота.

Найчастіше неприємний запах з рота виходить від язика. Але він також може виникати і в інших ділянках ротової порожнини, наприклад, коли їжа застряє в зубах. Якщо ви не чистите зуби ретельно, на зубах створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій. З’являється поганий запах з рота.

Неприємний запах з рота може виникати через певну їжу. Нам всім добре знайомий запах після вживання часнику або цибулі, або запах після викурювання сигарети. Радикальні дієти – теж вельми ймовірна причина поганого запаху з рота, так як в цьому випадку активно розщеплюються жири і кетони утворюються. Вони виводяться з сечею і через легені, надаючи повітрю, що видихається специфічний запах, запах ацетону.

Звичайно, вище вказані не всі причини запаху з рота. Серед них можуть бути і деякі захворювання, наприклад, ксеростомія (сухість у роті, викликається побічну дію деяких ліків, або внаслідок певних захворювань), інфекція у горлі та легенів, захворювання нирок і печінки, діабет і багато іншого. В такому випадку краще всього звернутися до лікаря. Але якщо виникнення неприємного запаху з рота не має причин медичного характеру, більшість рішень проблеми ви можете знайти в нашій статті.

Читайте також:  Чому вправи на прес не позбавлять жиру на животі
Як перевірити, чи пахне у вас з рота

Як ми вже говорили, джерелом поганого запаху з рота найчастіше є язик. Саме це необхідно перевірити в першу чергу. При візуальному огляді норма – це рожевий і блискучий язик. Білий і з нальотом – це погано, так як є причина для появи запаху з рота. За допомогою ложки наскрібши акуратно спинку язика, а потім понюхайте її.

Ви все-таки не переконалися, що у вас тхне з рота? Деякі намагаються перевірити, чи є у них неприємний запах з рота, видихаючи, склавши руки чашкою перед ротом. Але це не зовсім вдалий спосіб, краще лизнути тильну сторону руки, дати висохнути протягом декількох секунд, а потім понюхати поверхню руки.

Є й інші способи перевірити ваш язик – ватяні палички або зубний флос. Але вся справа в тому, де знаходиться джерело, причина неприємного запаху. Цим джерелом може бути і їжа. Тому звертайте увагу на те, що ви їсте.

Якщо ви вживали їжу з часником або цибулею, шанси на те, що люди будуть прагнути під час бесіди знаходитися від вас подалі, зростають. Тому вживання продуктів з вираженим запахом вимагає проведення відповідних гігієнічних процедур у порожнині рота після трапези.

Як позбавитися від запаху з рота: 6 способів отримати свіжий подих

Хочемо вас відразу попередити, що рішення з тривалим ефектом і на всі випадки життя не існує. Причин неприємного запаху з рота багато, а всі способи носять тимчасовий характер і вимагають регулярного застосування для його усунення.

1. Пахне з рота — регулярно пийте воду

Суха ротова порожнина – прекрасне середовище для того, щоб бактерії в роті інтенсивно розмножувалися. Якщо виробляється достатня кількість слини, ймовірність поганого запаху з рота зменшується. Бактерії в роті в такому випадку просто змиваються слиною.

Читайте також:  Як за станом язика дізнатися про здоров'я людини
2. Запах з рота — користуйтеся скребком для язика

Один з найбільш ефективних способів запобігання неприємного запаху з рота – регулярне очищення спинки язика. В ідеалі цю процедуру необхідно проводити після кожного прийому їжі. Очищення язика знижує концентрацію летких сірчистих сполук, а отже, несвіжий або смердючий запах з рота послаблюється. Необхідно чистити не тільки зуби, але й язик.

3. Запахи з рота — користуйтеся рідиною для полоскання рота

Якщо чищення зубів і язика не допомагає позбутися поганого запаху з рота, спробуйте полоскати рот спеціальними ополіскувачами. Це теж непоганий засіб для вирішення питання, як прибрати запах з рота. Ополіскувач діє набагато ефективніше, ніж жувальна гумка, але правда недовго.

Для більшої дієвості цього способу полоскати рот необхідно не менше 30 секунд, ні їсти, не пити і не курити протягом півгодини. В іншому випадку фтористі сполуки швидко зникнуть. З допомогою ополіскувача ми видаляємо залишки їжі, істотно знижуємо кількість бактерій і швидкість їх розмноження на поверхні язика, зубів, щік і ясен. А значить — сприяємо свіжості дихання.

Ополіскувачі рекомендується застосовувати не менше двох разів на день, після ранкового та вечірнього чищення зубів протягом місяця, не більше. При регулярному використанні ваша проблема несвіжого дихання буде вирішена на тривалий період, оскільки прибираються основні причини запаху з рота.

Слід зауважити, що існує думка, що ополіскувачі для рота, які містять спирт, можуть провокувати розвиток раку ротової порожнини. Але останні дослідження не виявили жодного статистично значущого зв’язку між використанням ополіскувача для рота і раком порожнини рота. Якщо хочете бути впевненими в безпеці свого ополіскувача для рота, користуйтеся такими, які не містять спирт.

4. Як прибрати запах з рота за допомогою зубної нитки

В ротовій порожнині часто залишаються залишки їжі і бактерії в роті розкладають їх. Ось і виникає причина поганого запаху з рота. Чистка за допомогою зубної нитки допомагає отримати залишки їжі. Залишається тільки навчитися робити це правильно!

Читайте також:  4 продукти та напої для покращення сну
5. Приймайте м’ятні таблетки від запаху з рота

Багато людей для рішення проблеми усунення запаху з рота мають при собі м’ятні таблетки або жувальну гумку. Їх використовують для освіження дихання. Але як і у випадку з ополіскувачі для рота, ефект у них не тривалий.

Замість таблеток краще користуватися освіжаючими смужками для рота. Вони швидко розчиняються у роті. До того ж, вбивають бактерії в роті і є хорошим профілактичним засобом проти карієсу. Пошукайте їх в найближчій аптеці.

6. Вживайте їжу, яка допомагає зберегти свіже дихання

Є цілий ряд продуктів, які допомагають боротися з неприємним запахом з рота. Як же можна прибрати несвіжий запах з рота за допомогою продуктів харчування?

Так, зелений чай володіє антибактеріальними властивостями, що сприяє знищенню поганого запаху з рота. Кориця містить ефірні масла, які вбивають бактерії в роті. Спробуйте додати трохи кориці в ранкові тости, вівсянку або чай. І ніхто не скаже, що у вас пахне з рота.

Вживання хрустких фруктів і овочів, як наприклад, селери або яблук, сприяє більшій вироблення слини, а їх щільна м’якоть добре очищає мову від бактерій. Не зайвими в даному випадку можуть бути дині і цитрусові з ягодами.

Ще пахне з рота? Вживайте насіння анісу (пару зерен після їжі також допоможе травленню), кардамону, фенхелю, кропу (вони добре маскують запах з рота). Також вашими помічниками в боротьбі з неприємним запахом з рота будуть кориця (знищує бактерії в роті), гвоздика (має антибактеріальні властивості) і петрушка (ось чому багато ресторанів пропонують петрушку на гарнір).

Таким чином, якщо ви вживаєте їжу, яка порушує свіжість дихання, можете освіжити його з допомогою продуктів харчування. Наприклад, випити склянку молока, якщо вам необхідно позбутися від запаху часнику. Запах вина, особливо червоного вина, можна заїсти фруктами.

Сподіваємося, що озброївшись цими знаннями, ви тепер без проблем впораєтеся з проблемою, як прибрати запах з рота. Зробіть ваше дихання свіжим вже сьогодні! Якщо запропоновані процедури не допомогли, і у вас ще пахне з рота, є необхідність у консультації лікаря.

Джерело: HeadSinsider