Чи можливий успішний набір м’язової маси при відмові від вживання м’яса та інших продуктів тваринного походження? Джерела білка для вегетаріанців.

Псевдо-вегетаріанство

Часто до вегетаріанців себе відносять ті, хто відмовляються від червоного м’яса, але вживають в їжу рибу, курку, молочні продукти і протеїнові суміші. По суті, їх не можна вважати вегетаріанцями, і коректніше використовувати термін «псевдо-вегетаріанці».

Незважаючи на те, що в червоному м’ясі міститься багато заліза, цинку і вітаміну B12, потреба організму в цих мікроелементах легко покрити іншими продуктами або добавками. Ніяких проблем з набором м’язів такі псевдо-вегетаріанці мати не повинні.

Лакто-ово-вегетаріанці

Ті, хто відмовляються від червоного м’яса, курки і риби, але дозволяють собі молочні продукти і яйця – лакто-ово-вегетаріанці – також не повинні мати особливих проблем з набором м’язів і забезпеченням достатньої кількості протеїну в раціоні.

Якщо людина накладає обмеження на вживання продуктів, вироблених на основі м’ясних інгредієнтів, і не може вживати звичайний ізолят, оскільки в ньому присутній тваринний білок, то на ринку легко можна знайти яєчний або соєвий протеїн.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Вегани

Ті, хто відмовляються від будь-якого м’яса, курки, риби, молочних продуктів, сиру, масла або навіть меду – вегани – мають мало шансів набрати м’язову масу. Цю точку зору поділяють багато тренерів і дієтологів, і Лайл МакДоналд в тому числі.

Безсумнівно, на ринку існують протеїнові суміші, виготовлені на основі сої, не кажучи про те, що якась кількість білка міститься і в рослинних джерелах, але відсоток засвоєння такого білка становить 50-60% проти 95-98% у тваринного білка.

Чи можна накачатися, не вживаючи м’ясо?

Перше правило м’язового росту – забезпечення достатньої кількості харчування, що має на увазі перевищення норми калорій на 10-20%, приблизно 2 грами білка на кілограм ваги тіла, а 15-20% калорій раціону повинні доводитися на жири.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Люди, які відмовляються від тваринних жирів, по суті не мають повноцінної заміни, оскільки природа рослинних олій дещо інша. В результаті браку жирів відбувається падіння секреції тестостерону, що негативно позначається на мускулатурі.

Чи існують спортсмени – вегани?

Незважаючи на те, що дієтологи в це не вірять, в реальному житті зустрічаються бодібілдери-вегани, які повністю відмовилися від вживання продуктів тваринного походження. Наприклад, Джимі Сітко, засновник сайту veganbodybuilding.com.

На сайті, присвяченому набору м’язів без вживання тваринних продуктів, зареєстровано більше 15000 учасників, і навіть діє спеціальний клуб знайомств, допомагає знайти другу половину, що розділяє погляди харчування і спосіб життя.

Спортивна дієта без м’яса

Вегетаріанство

Джимі стверджує, що дотримуватися спортивної дієти без тваринних продуктів, хоча й складно, але цілком реально. При цьому, за його словами, організм отримує набагато менше токсинів і шкідливих жирів, в результаті чого самопочуття поліпшується.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Зазвичай відмова від вживання м’ясних і тваринних продуктів пов’язана з етичними питаннями, – людина змінює своє ставлення до навколишнього світу і стає більш відповідальною до природи, що здатне змінити відношення до життя в принципі.

Джерела білка для вегетаріанців

Основними джерелами білка для спортсменів-веганів виступають протеїнові суміші з рослинних інгредієнтів (найчастіше на основі сої і конопель), арахісове масло, соєвий сир тофу, горіхи, різні овочі і фрукти.

Крім цього, такі спортсмени вживають в їжу багато рису і бобових, томати, авокадо, шпинат і різні салати. Багато харчуються виключно органічною продукцією, або самі вирощують овочі, щоб бути впевненими в їхній якості.

Вегетаріанство і виключення з раціону м’яса – не проблема для набору м’язової маси, оскільки джерелом білка можуть служити яйця і молочні продукти. Крім цього, існують приклади спортсменів-веганів, успішно набираючих мускулатуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ: ГОЛОДУВАТИ ЧИ НІ?