Тим, хто хоче схуднути і зберегти струнку фігуру, краще не їсти на вечерю деякі продукти – наприклад, білий хліб, сухофрукти.

Дієтологиня Ольга Деккер розповіла, які види продуктів слід виключити з вечірнього меню людям, які бажають схуднути. Так, за словами фахівчині, на вечерю краще не їсти хлібобулочні вироби з білого борошна. Будучи з’їденими, вони різко підвищують вміст в крові глюкози, надлишки якої організм відкладає в жирове депо – скупчення жирової тканини в області талії, живота, стегон.

Якщо життя без хліба не миле, можна дозволити собі шматок цільнозернового, або його альтернативу – невелика кількість звареної темної крупи, порадила дієтологиня.

Інший вид продуктів, невідповідний для вечері, коли необхідно схуднути, – картопля в різних стравах, супроводжувана жирними компонентами. Конкретно: картопляне пюре. Фахівчиня пояснила, що її вживання дає організму мінімум білків і одночасно багато дуже швидко засвоюваних вуглеводів. Це також означає зростання рівня глюкози в крові і інтенсивне виробництво жиру, який не буде витрачатися тілом, адже попереду – відпочинок і сон.

Тим, хто намагається обійтися за вечерею яким-небудь легким салатом, дієтологиня радить не робити цього. З’ївши нормальну вечерю, ми змушуємо організм витрачати жовч, що сприяє травленню. Але обмежившись салатом, який не дасть належного насичення і не зажадає відтоку жовчі, ми ризикуємо прокинутися вранці з її застоєм, що приводить до виникнення каменів.

Також дієтологиня не рекомендує їсти на вечерю і перед сном солодкі фрукти. Деккер помітила, що порція в 200-300 грамів винограду або дині дасть занадто велику кількість цукрів, не потрібних організму, що збирається відпочивати. Це означає, що вони будуть відкладені в запаси жиру.

Те ж відноситься до сухофруктів.

“Не їжте ввечері сухофрукти. Так, вони корисні, але концентрація вуглеводів висока. Десять штук чорносливу – вже 50 грамів вуглеводів, 12 чайних ложок цукру”, – попередила фахівчиня.