Темп сучасного життя постійно прискорюється, і нам часто не вистачає повноцінного сну. При цьому недосипання призводить до фізичного та емоційного балансу, втрат концентрації уваги і ясної оцінки стрімких подій робочого дня. Звідси невтішний висновок: чим гірше ми спимо-тим нижче наші шанси на успіх.

Коли пора задуматися про покупку нового матраца?

Зверніть увагу на три основні симптоми:

1. Ви довго перевертаєтеся, лежачи в ліжку.

Можливо, у вас старий матрац, в якому утворилися горби і вм’ятини. Тобто, вам здається, що заснути заважає стресова активність мозку, але часто тіло просто намагається знайти зручне положення.

2. Ви швидко засинаєте, але прокидаєтеся з болем в спині.

Можливо, ви “тонете” в занадто м’якому матраці. Перевірити це дуже просто: необхідно покласти руку під поперек. Якщо вона проходить насилу, то матрац для вас занадто м’який, якщо проходить з легкістю, то матрац занадто жорсткий. Рука повинна проходити під попереком з невеликою напругою – це буде ідеальна спальна поверхня. Тестом з рукою можна перевіряти не тільки матрац, але і диван.

3. Ви як спартанець спите на жорсткому матраці, але все одно прокидаєтеся не відпочившим.

Причина проста: навіть самим хорошим прикладам не варто слідувати з фанатизмом. Швидше за все, ви перестаралися і ваш матрац надмірно жорсткий. Тому хребет всю ніч напружений. Як наслідок, нерозслабляється і м’язовий корсет, що оточує його. В результаті ви прокидаєтеся з відчуттям, що розвантажили пару вагонів.

Великий вибір матраців Ви можете знайти в інтернет-магазині HIGHFOAM. Детальніше на сайті – https://if-matras.com/kollekcii-matrasov

Як вибрати оптимальний матрац?

Крок № 1. Вибираємо розмір

Розмірна лінійка більшості виробників матраців має крок у 5 см. Тому, якщо ви шукаєте новий матрац для свого старого ліжка, просто виміряйте його внутрішні розміри і купуйте матрац на пару сантиметрів менше. Так він краще ляже на своє місце, і його буде зручно перевертати. Якщо ви не пов’язані розмірами старого ліжка, то для розрахунку довжини матраца використовуйте формулу: ваш зріст + 15 см.

Тепер визначаємо бажану ширину матраца. Виміряйте відстань між вашими ліктями, коли руки лежать на животі і додайте 15 см. ось ви і отримали оптимальний розмір.

Звичайно, якщо спите поодинці. Якщо ви встигли обзавестися супутником життя, вам потрібен двоспальний матрац (їх ширина варіюється від 140 см до 200 см), а якщо у вас до того ж є маленька дитина, яка любить поспати разом з вами, то зупиніть свій вибір на матраці шириною 180-200 см.

Крок № 2. Вагове навантаження на матрац-це найважливіше

Самий хороший матрац – не найдорожчий, а правильно підібраний.

Вагове навантаження-ключовий показник правильного підбору матраца.

Одну і ту ж модель матраца люди різної вагової категорії будуть відчувати по-різному.

В ідеалі, перед покупкою матраца, особливо, якщо є хворобливі відчуття в спині необхідно проконсультуватися з лікарем.

Крок № 3. Вибираємо тип матраца

Матраци бувають двох конструктивних типів.

Пружинні матраци

Пружинний блок може складатися з залежних пружин, які переплетені між собою,або незалежних пружин, кожна з яких поміщена в окремий футляр. Основну перевагу незалежного пружинного блоку підкреслено в його назві: при натисканні на одну з пружин, сусідні – не здригнуться. Таким чином ми отримуємо оптимальний ортопедичний ефект і точкове підстроювання під контури тіла.

Чим менший діаметр пружин – тим більше їх в матраці – тим вище його пружність і точкова підстроювання під контури тіла і, відповідно, ціна.

Як визначитися з вибором:

  • Блок залежних пружин був винайдений в минулому столітті, має мінімальний ортопедичний ефект і мінімальну вартість. Ряд виробників матраців зняли його з виробництва, як застарілу технологію.
  • При виборі матраца перевагу варто віддати незалежному пружинному блоку, який забезпечить необхідну підтримку хребта під час сну і оптимальне кровопостачання головного мозку.
  • Якщо ви людина сімейна, незалежні пружини не дадуть вам прокидатися від «хвилі», коли один з вас встає з ліжка. Це особливо важливо, коли ваша вага 50 кілограмів, а вага вашого обранця – 100 кг.

Безпружинні матраци

Часто задають питання, який матрац краще пружинний або безпружинний.

Однозначної відповіді на це питання лікарі не дають. Вони різні для різних цілей. Безпружинні матраци часто являють собою “листковий пиріг” з різних наповнювачів і підходять людям з солідною масою тіла.

Якщо ви вибираєте гостьовий матрац для рідкісного використання, сміливо вибирайте матрац з наповнювачем з ортопедичної піни. Пружна, довговічна і недорога з високими експлуатаційними властивостями і терміном служби.

Якщо шукаєте бюджетні варіанти, то у вашому розпорядженні великий вибір синтетичних наповнювачів.Ось тільки найпоширеніші:

  • пінополіуретан (ППУ)– гранично дешевий, але має істотний недолік. Хороший ППУ прослужить роками, поганий – швидко осяде. Проблема в тому, що візуально визначити якість неможливо. Тому перед покупкою необхідно досліджувати відгуки на виробника;
  • меморіформ або в’язкоеластична піна – більш сучасний ППУ. Він має маленькі осередки, що виконують функцію пружин. Вони підлаштовуються під контури тіла і запам’ятовують його форму, даруючи ефект невагомості.

Крок № 4. Вибираємо матеріал покриття матраца

Плюс натуральних тканин – екологічність. Мінус – низька зносостійкість. Синтетичні тканини навпаки: значно міцніше натуральних. Тому оптимальний вибір-покриття зі змішаних матеріалів, в яких синтетика не перевищує 20%.

Коли необхідний двосторонній матрац:

  • Якщо Ви купуєте матрац в подарунок і сумніваєтеся, чи підійде матрац по комфортності.
  • Якщо Ви купуєте матрац на виріст для дитини.
  • Якщо Ви хочете знизити вартість матраца

Як вибрати дитячий матрац?

Ширина стандартних дитячих матраців варіюється від 60 до 80 см.; Довжина від 120 до 160 см. найпоширеніший розмір — 60 х 120 см.

Ключовий параметр при виборі дитячого матраца – висота борту безпеки або глибина, на яку потопає матрац. Дитячий матрац підбирається в першу чергу, виходячи з висоти і вже в другу – з вагового навантаження.

Важливо пам’ятати, що дитячий матрац – це не тільки комфортне місце відпочинку, але і він служить також формуванню правильної постави.

Мабуть, оптимальний вибір для дитячого ліжка – безпружинний матрац зі змішаним наповнювачем. По-перше, вага дитини занадто мала, щоб пружина могла його «рахувати» і підлаштуватися під контури тіла. По-друге, діти люблять стрибати на ліжку і там, де пружини можуть не витримати перевірку на міцність, безпружинні матраци відмінно впораються.

Як вибрати ортопедичний матрац?

Ортопедичні матраци мають медичне призначення і можуть бути як пружними, так і безпружинні. Вони забезпечують профілактику остеохондрозу, знижують м’язовий гіпертонус, підсилюють циркуляцію крові, запобігають набряки і пролежні у лежачих хворих. Такі матраци придбати можна тільки в аптеках і спеціальних ортопедичних салонах.

Всі інші матраци – це матраци з «ортопедичним ефектом».