ГоловнаНовини Здоров'яЯк сон очищає головний мозок під час сну?

Як сон очищає головний мозок під час сну?

У людини немає іншого способу відновити сили, ніж повноцінний сон.

сон

Професор Ханс Фёрстль з лікарні психіатрії та психотерапії при Технічному університеті Мюнхена (Німеччина) в своїй доповіді на міжнародному конгресі для підвищення кваліфікації фармацевтів докладно виклав суть процесів, що відбуваються в головному мозку людини під час сну.

Хороший сон, як відомо, підвищує продуктивність праці і зміцнює імунітет. За цим стоять, в тому числі, складні процеси очищення, які в фазу глибокого сну працюють краще. Професор Ферстль особливу увагу звертає на роль глімфатичної системи. Вона включає простори між клітинами мозку, заповнені ліквором. Якщо в процесі сну відбувається розширення цих просторів, то з клітин видаляється набагато більше різних побічних продуктів життєдіяльності.

Читайте також:  Медики назвали захворювання, які провокують різкий набір ваги

Порушення сну, його нестача призводить до збоїв в роботі цієї природної системи “промивання”. Наслідком цього може бути розвиток різних нейродегенеративних захворювань, наприклад, хвороби Альцгеймера. За даними опитування страхової медичної каси DAK в 2016 р до 31% жителів країни не висипаються більше двох ночей на тиждень. Ферстль повідомив, що основні проблеми у німців – при засипанні, недостатня глибина сну, занадто ранній підйом вранці.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News