Наші предки вважали, що ті, хто лягає спати з мокрою головою, ризикують зустрітися з кикиморами. Саме вони грають вночі з мокрою чуприною, тому вранці на ній стільки заломів. А в німецькому фольклорі взагалі є повір’я, що до дівчини, яка лягла спати з мокрою головою, уві сні приходить демон і нашіптує гріховні думки.

Вірите ви в це чи ні, лягати спати відразу після миття голови дійсно не рекомендується. Але справа тут не в нечистій силі або розпусних помислах. Якщо ви лягаєте спати, не висушивши волосся, то ризикуєте здоров’ям.

Волосся ламаються

Мокре волосся стає більш ламким. Адже відразу після миття воно залишається практично беззахисним – ми змиваємо з волосся жирову плівку, яка надає еластичність і міцність. Звичайно, якщо ви ретельно добираєте засоби для миття голови, а також використовуєте бальзами та кондиціонери, ця проблема не стоїть так гостро. Але чимало серед нас людей, які беруть звичайний шампунь, не особливо добираючи. А якщо ви відразу після миття голови ляжете спати, то ламке мокре волосся може серйозно постраждати, особливо якщо ви спите неспокійно.

Голова остигає

Головний біль

Ви прекрасно знаєте, що, коли виходиш з моря, навіть в самий жаркий день відчуваєш приємну прохолоду. Поки шкіра мокра, вона буде охолоджуватися. Те ж саме ви робите з шкірою голови, залишаючи волосся мокрим. І нічого страшного, якщо ніч тепла. Але якщо повітря прохолодне, то можуть «замерзнути» волосяні цибулини, а це послаблює волосся. До того ж це може привести до простуди, особливо якщо ви спите на протязі.

Malassezia Furfur загрожує

Під цим красивим ім’ям ховається грибок, що викликає лупу. Він розвивається у вологому середовищі, і сон з мокрими волоссям сприятиме його розмноженню. Тому мити голову шампунем від лупи, але не сушити волосся перед сном – зовсім не розумно.

Бактерії ростуть

Лупа

Наші подушки також можуть стати джерелом небезпеки. Особливо якщо вони пір’яні! Ви лягли спати з мокрою головою – значить, стала вологою і подушка. А це ідеальні умови для розмноження бактерій, грибків і кліщів. Таким чином, ви самі створюєте прекрасне середовище для зростання алергенів. Кашель, напади астми та свербіж в очах можуть бути неприємними наслідками сну з мокрою головою.

І нарешті, якщо ви лягли спати, не висушивши волосся, вранці ви, найімовірніше, не зможете його укласти. Заломи на волоссі не додають привабливості, тому, навіть якщо ви хотіли заощадити час вранці, ви витратите його на укладку. Чи так варто ризикувати красою і здоров’ям волосся заради сумнівної економії?