Фахівці Росздоровнагляду оприлюднили рекомендації, які можуть допомогти уникнути раку. Головна порада лікарів: не набирайте зайву вагу!

За даними відомства, значні надлишки ваги є причиною мінімум 12 видів онкологічних захворювань – про це свідчать результати нового дослідження.

«Нові дані показали, що надмірна вага є причиною щонайменше 12 видів раку: печінки, яєчників, простати, шлунку, ротоглотоки, товстого кишечника, молочної залози, жовчного міхура, нирок, стравоходу, підшлункової залози і ендометрія», – заявили в Росздоровнагляду.

Головними провокаторами раку з числа продуктів фахівці називають алкоголь, різноманітну газовану воду, фастфуд, продукти з високим вмістом солі. Окремо експерти прокоментували небезпеку постійного вживання м’яса.

«У процесі промислового приготування м’яса виділяються речовини, які володіють високим канцерогенним потенціалом, тому його споживання варто скоротити до 300-500 грам в тиждень», – зазначили лікарі.

Крім цього, фахівці застерегли від практики необдуманої вітамінізації. Якщо і отримувати вітаміни, із корисних, свіжих і натуральних продуктів, продуктів, а не з таблеток, стверджують вчені.

«Ряд БАДів з високим вмістом вітамінів можуть бути небезпечними. Деякі добавки, що позиціонуються як ті, що зменшують ризик розвитку раку, можуть його, навпаки, спровокувати», – поділилися своєю думкою фахівці відомства.

Також, наголошують в ньому, ризик розвитку раку можна знизити завдяки фізичним вправам, вживання овочів, зелені, фруктів і продуктів з цільного зерна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?

Джерело: МедікФорум