Травма в ожеледь – найбільш поширена причина звернення до травмпункту взимку. Під час перепадів температури і замерзання підталого снігу на тротуарах звернення до травматологів за допомогою зростає в десятки разів. Як поводитися, щоб не отримати травму в ожеледь?

Правила безпеки в ожеледь включають в себе три пункти: як одягтися і взутися, як йти, як правильно падати. На всіх трьох етапах ви можете запобігти травмі, але все ж краще дотримуватися перші два, щоб до падіння не доходила.

Безпечний одяг та взуття в ожеледь

Взуття має бути на стійкій підошві і зручним. Ваші ноги будуть стійкішими на льоду, якщо площа підошви буде більшою. Тобто чоботи на підборах, танкетці не підходять. Опора тут йде в основному на передню частину стопи, і це збільшує і без того високе навантаження на ноги. Стійкість також знижується від підвищення навантаження на колінні суглоби. Травма колінного суглоба в ожеледь може статися навіть без падіння: просто спрацює напруга і неправильний розподіл тиску на суглобові поверхні. Так часто розвивається бурсит коліна, і дає про себе знати ще довго після відходу зими.

Читайте також:  Як правильно приймати Нейротропін

При цьому улюблені Уггі та інші валянки залишайте вдома: взуття в ожеледь повинне добре фіксувати гомілковостопний суглоб. В іншому випадку вивих голеностопа може стати сумним наслідком прогулянки в ожеледицю.

Одяг повинен бути в міру легкої по вазі, і не закривати огляд простору під ногами. Довгі шуби і пальто не підходять: в пріоритеті пуховик або комбінезон. Добре, якщо коліна додатково захищені шаром м’якого і пружного одягу, наприклад, лижними брюками.

травма в ожеледь

Правила пересування в ожеледь

Якщо ви виконали перший пункт, то пересуватися в ожеледь вам буде відносно просто. Ноги повинні бути трохи зігнуті в колінах і мати можливість пружинити. Крокувати широко можна. Робіть кроки в два-півтора рази вже своїх звичних, і намагайтеся ставати відразу на всю стопу.

Читайте також:  Комплекс вітамінів для підвищення імунітету

Руки повинні бути вільні. Намагайтеся в цей час носити рюкзак замість сумки, і не тягніть з магазину пакетів. Носіть теплі рукавиці, щоб не доводилося тримати руки в кишенях на вітрі.

Триматися за руки на льоду не допоможе. Ви або впадете разом з падаючим, або потягнете людини за собою. При цьому ви обидва не будете мати достатньо можливості запобігти невдале падіння на лід, і підвищується ймовірність перелому ніг.

Є сенс тримати за руку дитину, літню людину, якщо ви сильніші і більші. У всіх інших випадках така страховка буде поганою послугою.

Правила безпечного падіння в ожеледицю

Травми в ожеледь від падіння часто відбуваються при недотриманні перших двох пунктів. Але літні люди можуть отримати серйозну травму навіть при незначному ударі об лід. Причиною цьому є остеопороз, який значно частіше розвивається у жінок. Найбільш небезпечна травма для людини старше 60 років – перелом шийки стегна.

Читайте також:  Які мікроорганізми найчастіше зустрічаються у воді?

Коли ви втрачаєте рівновагу, то широко розставлені руки і ноги можуть постраждати в першу чергу. Постарайтеся згрупуватися, зменшити висоту падіння: присядьте (зігніть ноги), округліть спину.

Якщо ви падаєте вперед – виставіть напівзігнуті руки навпроти лиця. При падінні на прямі руки може відбутися перелом передпліччя, вивих плеча або ліктя.

При падінні в сторону не підставляйте лікоть, а падайте на бік, виводячи руку вперед.

Падіння на спину найбільш небезпечне: тут може статися струс мозку і втрата свідомості. У випадку падіння назад округліть спину, і максимально притисніть підборіддя до грудей. Так ви уникнете удар головою, і травми будуть незначними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗІГРІТИСЯ І НЕ ЗАХВОРІТИ, ЯКЩО СИЛЬНО ЗАМЕРЗ?

ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ ВЗИМКУ