Холод може спровокувати розвиток запального процесу в суглобах. Одягайтеся тепліше , а краще – загартовуйтеся , поки здорові.

Як правило , з приходом холодів багато хронічних захворюваннь дають про себе знати. Особливо часто в осінньо-зимовий період загострюються захворювання опорно-рухового апарату, зокрема , суглобів , які нагадують про себе тянущими і ниючими болями.

Згідно з медичними спостереженнями , на болі в суглобах скаржаться , в основному , люди старше 60 років , хоча варто відзначити , що артрити і артрози помітно помолодшали .

Основними причинами розвитку ревматологічних захворювань є наступні:

  • спадковість ;
  • вік ;
  • Стать. Жінки хворіють частіше чоловіків ;
  • отримані травми;
  • перенесені (або наявні ) інфекції ;
  • зайва вага ;
  • неправильне харчування.
Холод – « каталізатор » захворювання

Отже, чому ж саме взимку болі в суглобах особливо сильно відчуваються хворими людьми? Фахівці розповідають , що такий стан справ в першу чергу пов’язаний з тим , що в зимовий час люди неправильно одягаються . Особливо важко холод переносять коліна . При переохолодженні в колінних суглобах може початися запальний процес , і вони можуть травмуватися.

Не варто скидати з рахунків і травми , які можна отримати в зимовий час. Слизькі дороги – причина багатьох ударів і переломів . При сильних ударах і ударах можуть виникати тріщини і переломи хрящової тканини , що супроводжуються сильними почервоніннями , болем і набряками. На жаль , мало хто на це реагує належним чином. Більшість потерпілих не звертаються до лікаря , а вважають за краще займатися самолікуванням , використовуючи для цього різні протизапальні мазі і креми. Таке лікування призводить до усунення симптомів , але проблема може залишитися не вирішеною і через роки патологічний процес може посилитися , що призводить до руйнування хрящової тканини.

Теплий одяг та взуття

Англійці кажуть: «Не буває поганої погоди , буває поганий одяг ». Якщо холоди наступають , то ваш борг – захиститися від нього за допомогою теплого одягу та взуття. Тільки тут важливо не перестаратися. Тепло має бути комфортним для вашого тіла , і в жодному разі не призводити до перегріву , внаслідок чого ви почнете потіти. Взуття носіть з хорошим протектором , це з одного боку хороший бар’єр між холодною землею і вашими стопами , а з іншого боку протектори вбережуть вас від падінь при ожеледі .

Привчайте себе до холоду

Допомогти своїм суглобам можна , заздалегідь привчивши свій організм до холоду. Загартовування тут піде вам на користь , якщо , звичайно ж , у вас немає ніяких протипоказань. Якщо ваші суглоби вже болять , то вам обов’язково потрібно порадитися з вашим лікарем про можливість загартовування. Кращий час для початку загартування – це пізня весна і літо .

Що можна і не можна робити

Фахівці не радять в морозну погоду займатися великими фізичними навантаженнями , особливо якщо вони призводять до сильного перегріву організму. Від різких рухів на холоді краще зовсім відмовитися , особливо якщо у вас вже є проблеми з суглобами.

Проте , зима – це не привід сидіти вдома. Найкращі ліки для суглобів – це рух . Щоденні прогулянки , заняття в спортивному залі ( згідно віку і стану фізичного здоров’я ) , танці, плавання і йога підуть вам тільки на користь.

Якщо у вас є зайва вага , то як можна швидше починайте з нею боротися. Наші суглоби зазнають навантаження майже в 4 рази перевищуючу масу тіла. Тому з кожним втраченим кілограмом інтенсивність больових відчуттів у суглобах буде зменшуватися.

І , звичайно ж , обов’язково звертайтеся за допомогою до лікаря. Навіть якщо ви отримали незначний забій , або відчуваєте дуже легку біль у суглобі , не зволікайте і йдіть на прийом до ортопеда . Чим раніше ви почнете лікувати свою проблему , тим менше клопоту вона доставить вам в майбутньому.