Дізнайтеся, як вибрати дитяче ліжечко, яке буде безпечною і зручною для вашого малюка.

Новонародженні діти сплять по 15-18 годин на день. У міру дорослішання цей час поступово скорочується, але ліжко залишається важливим місцем для дитячого відпочинку і сну. Тому важливо, щоб воно була якісним, комфортним і безпечним для малюка. Зовнішній вигляд і вартість далеко не завжди дозволяють правильно оцінити його за цими критеріями. Давайте розберемося, на які особливості потрібно звернути увагу, щоб правильно вибрати дитяче ліжечко.

Параметри вибору ліжечка для дитини

Маленькі діти дуже сприйнятливі до факторів навколишнього середовища – від них багато в чому залежить спокійний сон і здоров’я дитини. А якщо малюк не спить, перебуваючи в своєму ліжечку, воно стає одним з місць для гри і пізнання світу. Дитина може робити свої перші кроки, тримаючись за прути ліжка. Ось чому цей предмет дитячих меблів повинен відповідати наступним вимогам:

  • Матеріал: екологічно безпечний. Поверхні повинні бути гладкими;
  • Конструкція: стійкість, безпечна глибина і відстань між вертикальними планками.

Ще один важливий, хоч і не головний фактор при виборі ліжка для дитини – його практичність.

Розглянемо ці параметри докладніше.

Матеріал для дитячого ліжечка

Бажано вибирати ліжечка з натурального дерева. При виготовленні допускається використання деревних плит, пластика або металу, однак всі компоненти повинні бути нетоксичними, про що є підтвердження в документах на виріб.

Читайте також:  Реабілітація дітей з ДЦП

Кращими матеріалами для ліжечка вважаються вільха, береза​​, клен, але вони дорожчі. Для виготовлення дитячих ліжок також використовуються ясен, бук, сосна.

Не менш важливо переконатися в безпеці фарби або лаку, які використовувалися при виготовленні виробу. Тим більше що у дітей є особливість облизувати або гризти бортики і прути ліжка.

Деталі з ламінованої плити або ДСП повинні мати захисне покриття, а кріплення, болти і гайки – бути недоступними для малюка. Перевірте, чи немає шорсткостей на поверхнях ліжечка, інакше дитина може подряпати свою ніжну шкіру або підхопити скалку.

Вимоги до конструкції

Ніжки. Перш за все, ліжечко малюка повинне бути стійким. Безумовно, в ліжечку-гойдалці або люльці зручно заколисувати новонародженого. Але не забувайте, що через 3-4 місяці підросла дитина почне крутитися і розгойдувати ліжко, а пізніше почне вставати. Тому з кожним місяцем зростатиме ризик, що дитина його переверне разом з собою.

Якщо ви вирішили вибрати дитяче ліжечко, яке стоїть на полозах, віддайте перевагу моделі, де в комплекті додаються колеса з фіксатором.

Читайте також:  Як позбутися комедонів

Прути, бортики і глибина дна. Відстань між прутами стінки ліжечка повинно бути не менше 2-3 см, але і не більше 7-8 см, щоб голова дитини, його кінцівки або пальчики не застрягли.

Коли у малюка почнуть прорізуватися зуби, актуальною буде силіконова накладка на край бортика. Щоб надалі дитина змогла сама вибиратися і повертатися в ліжечко, один бортик повинен зніматися, або можна зняти кілька прутів.

Якщо в моделі ліжечка передбачена можливість опускати або повністю знімати передню стінку, таке дитячу ліжко зручно ставити впритул до ліжка батьків. Це дозволить мамі годувати малюка в нічний час, не встаючи з ліжка.

Багато моделей ліжечок мають регульоване дно, що дуже зручно. Поки малюк не вміє вставати, дно можна підняти вище – для зручності батьків, яким не потрібно низько нахилятися, щоб взяти дитину на руки або покласти назад (це зменшить навантаження на спину дорослого). Але як тільки дитина почала активно повзати, в цілях безпеки глибину дна потрібно відрегулювати таким чином, щоб вона складала не менше 60-65 см.

Дно. Бажано, щоб дно ліжечка було рейковим, а не суцільним. Так матрац зможе «дихати» і буде нормально просушуватись, що важливо для профілактики появи цвілевих грибків.

Читайте також:  Как оформить страховку от коронавируса?

Важливо, щоб у ліжечка не було гострих кутів (не тільки внутрішніх, але і зовнішніх), інакше дитина може на них наштовхнутися.

Практичність

Вибір моделей дитячих ліжок широкий. Звичайні ліжечка прямокутної конструкції з високими тонкими прутами розраховані на дітей від народження приблизно до дворічного віку. Ліжечка-трансформери здатні подовжуватися і перетворюватися на кушетку, в якій дитина може спати, поки не подорослішає до 8-10 років. Часто такі моделі забезпечені ящиками для зберігання білизни, поверх яких знаходиться пеленальний столик.

Ще один тип – ліжечко-манеж. Вона має пластиковий або металевий каркас, обтягнутий тканиною або спеціальною сіткою. Тут дитині зручно не тільки спати, а й грати.

Вибираючи модель ліжка з точки зору практичності, визначитеся, чи потрібно вам додаткове місце для зберігання речей або дитячих ігор, або достатньо звичайного спального місця для малюка.

Не забувайте, що дуже важливо не тільки купити «правильне» дитяче ліжко, але і зручно його розташувати. Місце, де спить дитина, має бути теплим і світлим, без протягів і потенційних джерел алергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАШУ ДИТИНУ ОБРАЖАЮТЬ

ПЛАВАННЯ І ДИТЯЧЕ ЗДОРОВ’Я

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News