Відмова від будь-якої шкідливої звички – це стрес для організму, а особливо у перші 3-5 днів. Якщо мова йде про паління, то у кожного своя персональна “зону турбулентності” перш ніж організм адаптується до нових умов. Найбільше відмов від переходу до здорового способу життя стається саме на цьому етапі, тож що краще мотивуватиме людину, ані ж позитивні зміни в короткі терміни?

Зміни вже за 60 хвилин

Лікарі запевняють, що процес регенерації організму починається відразу після того, як людина викурює свою останню сигарету. Звичайно ж, початкові зміни не відчуваються, проте закладають фундамент для подальшого відновлення. На жаль, звичка палити має свої унікальні особливості, що не дозволяють ставити її в один ряд з іншими залежностями. Наприклад, самообмеження тут не допомагає, як у випадку з тою ж схильністю до лудоманії, коли людина може певний час грати у казино Elslots, а потім просто подати заявку на обмеження доступу до азартних ігор.

З палінням все набагато складніше, але знову ж таки прояв залежності суто індивідуальний. Хтось отримує психологічну або фізичну залежність, а комусь не щастить зустрітися з обома одразу. З усім тим, вже за годину після останньої викуреної сигарети в організмі людини відбувається нормалізація кров’яного тиску та пульсу, а ще за годину покращується загальна циркуляція крові.

Існує теорія, яка стверджує, що для того щоб організм людини повністю перебудовувався на діяльність без нікотину, йому необхідно лише один тиждень. Як правило, саме в межах цього періоду і стається найбільше відмов від начебто рішучої думки кинути курити. 48 годин вистачає, щоб вміст нікотину в крові досяг мінімальних показників, а вже на третій день спостерігається відновлення дихальних функцій легень. За цією ж теорією повне звільнення від залежності від нікотину має наступити за 3 тижні.
Сигарета

Як протриматись перші дні?

Найголовнішою мотивацією для курця має залишатися те, що список покращень його ж життя та самопочуття поповнюється буквально з кожним днем. Звичайно, на великих дистанціях збільшується і відстань до нового досягнення, проте у перші дні відмови від паління процес буде відбуватися інтенсивніше.

Психологи та лікарі радять вести активний спосіб життя у перші дні, коли ви кидаєте палити. Необхідно перемикнути увагу та розірвати звичний цикл дня, який умовно поділявся викуреними сигаретами. За деякий час ви почнете відчувати нікотиновий голод протягом певного періоду часу, для подолання якого є декілька простих порад:

  • Спорт;
  • Велика кількість води;
  • Жуйка без цукру;
  • Виключення солодкого та алкоголю.

Декому дійсно в пригоді стають сучасні технології, так звані лічильники відмови від паління. Вони допомагають відстежувати зміни в організмі в реальному часі, а окрім цього ще й підраховують заощаджені кошти.

Найголовніша помилка – це подумати, що все вже під контролем і від однієї сигарети нічого не буде. Саме так людина і повертається до своїх шкідливих звичок, адже доводить собі у короткостроковій перспективі, що зуміла від них відмовитися. Це створює ілюзію визволення від залежності, але насправді лише змушує знову починати боротьбу з початку.  

*На правах реклами