У спеку наш організм вживає низку адаптивних заходів для підтримки нормальної температури тіла. Одним із таких заходів є розширення судин задля їх розслаблення у поверхневих шарах шкіри. Це відбувається для збільшення розподілу кровотоку та поверхневого потовиділення, що допомагає охолодити тіло.

Чому набрякає тіло в спеку

Чудово, якщо в спеку є можливість знаходитись біля водойми, плавати в прохолодній водичці. Або в приміщенні з кондиціонером грати в улюблені ігри в Vip Casino. Якщо ж і, тіло реагує на спеку розширенням судин, що може викликати підвищений тиск на стінки судин та навколишні тканини. А це своєю чергою може призвести до витоку рідини з судин у навколишні тканини, що може спричинити набряк.

Окрім розширення судин спекотна погода викликає збільшення потовиділення та втрати рідини організмом. У відповідь на це тіло намагається  утримати більше рідини, щоб компенсувати втрати, що також сприяє набрякам. Особливо це відчутно на ногах. Якщо у вас виникли набряки кінцівок у спеку або в інший час, важливо вжити заходів для полегшення ситуації.

Набряк кінцівок у спеку є тимчасовим явищем і зазвичай зменшується, коли організм справляється з адаптацією до змін температури. Однак у деяких випадках постійні або повторювані набряки можуть бути пов’язані з більш серйозними станами, такими як:

  • порушення кровообігу;
  • хвороби серця;
  • ниркова недостатність

Якщо набряки тривалі або викликають занепокоєння, важливо звернутися до лікаря для оцінки та визначення можливих причин. Але частіше за все допомогти собі можна самостійно.
Розтяжка

Як позбутись набряків від спеки

Міри самодопомоги при набряках досить прості:

  • потрібно пити достатньо води. Це тільки здається, що чим більше ви п’єте, тим більше набряки. Адже організм намагається втримати вожу, тож її має бути більш ніж достатньо, щоб він припинив це робити;
  • уникати зайвої солі. Солона їжа може сприяти затримці рідини в організмі. Влітку добре влаштовувати собі дні без солі, вживати продукти без додавання цього підсилювачу смаку. Адже в більшості продуктів вже міститься певна кількість солі. Також варто уникати напівфабрикатів, які є занадто солоними за своєю рецептурою;
  • відпочивати, піднімаючи ноги. При виникненні набряків корисно дати ногам відпочити та підняти їх вище за рівень серця. Це може допомогти покращити венозний кровотік та знизити набряки.
  • легка фізична активність. Прості вправи, такі як ходьба та плавання допомагають стимулювати кровообіг та знижувати набряки. Під час навантаження м’язи легше віддають зайву воду, тому навіть якщо від спеки важко рухатись, варто продовжувати давати тілу легке навантаження;
  • прохолодні компреси та ванни. Можна поставити прохолодні вологі компреси на ділянки, що набрякли або опустити ноги в прохолодну воду та потримати їх там 5-10 хвилин. Це може допомогти зняти запалення та полегшити набряки.
  • уникати тривалого стояння або сидіння. Постійне положення сидячи або стоячи може сприяти затримці рідини в ногах. Поставте нагадування на телефон про необхідність легкої розминки кожні пів години.

Також влітку не варто вдягати занадто щільний одяг та взуття, які можуть обмежувати кровотік. Віддавайте перевагу легкому, просторому одягу та взуттю, яке не врізається в шкіру. Якщо набряки стають проблемою або супроводжуються болями, зміною кольору шкіри, виразками або іншими незвичайними симптомами, зверніться до лікаря для діагностики.

*На правах реклами