Багато людей сприймають свої ноги як само собою зрозуміле, і звертають увагу на них за залишковим принципом. Але така крайність загрожує наслідками. Справа в тому, що виникаючі нездужання або хвороби дуже часто проявляють себе через шкіру, в тому числі і через ступні. Тому стан шкіри або нігтів наших кінцівок може багато що розповісти про здоров’я організму. Так що погляньте на свої ноги – чи немає у вас подібних симптомів.

Що шкіра або нігті на ступнях можуть розповісти про здоров’я організму

Наші ноги знаходяться далеко від голови, але це не означає, що їх стан не заслуговує уваги. Протягом тисячоліть ноги були нашим єдиним засобом пересування і залишаються такими до цих пір. І є люди, які регулярно докладають героїчних зусиль, щоб їх ноги були і виглядали здоровими, наприклад, влаштовують пілінг або педикюр. Ці люди прекрасно знають про те, у якому стані перебуває здоров’я їхніх ніг.

Сухі, полущені ступні — ознака хворої щитовидної залози

У всіх нас періодично лущитися і відшаровується шкіра на ступнях. Зазвичай це відбувається в кінці зими або навесні, і проходить само собою. Однак, якщо такий стан затягується, а шкіра стає щільною і грубою, відшаровується клаптями або утворює тріщини, це може говорити про більш серйозний стан. Такі симптоми можуть свідчити про захворювання щитовидної залози. Тому, якщо вас насторожує завзяте лущення шкіри, порадьтеся з лікарем.

Безволосі пальці можуть говорити про закупорку судин

Волосся на пальцях ніг є у всіх. У когось воно жорстке і темне, а у когось м’яке, тонке і непомітне. Переживати особливо з приводу його відсутності смішно, проте цей стан теж повинен насторожувати. Відповідно до думки фахівців з клініки Майо, втрата волосся на ногах, ступнях або пальцях ніг може бути ознакою захворювання периферичних артерій. При цьому стані виникає закупорка судин, що призводить до серйозних наслідків, аж до втрати кінцівки.

Незагойні рани і виразки на ступні — до цукрового діабету

Будь-які рани на ногах заподіюють незручності, а ті що важко загоюються – і тим паче. Ходити-то нам, як не крути, все одно доводиться, тому кожен крок іноді дається з зусиллям. В такі хвилини розумієш весь героїзм андерсеновської Русалочки.

Однак незручності – це ще півбіди. Незагойні рани на ступнях зокрема можуть бути ознакою діабету. При цьому стані уражаються дрібні периферичні судини, що призводить до погіршення кровообігу. Через це приплив до рани червоних кров’яних тілець знижується, внаслідок чого вона загоюється повільніше.

Ця проблема може посилюватися, якщо ви багато часу проводите на ногах. Кров застоюється в ногах, викликаючи новий дискомфорт. Тому потрібно періодично давати ногам відпочинок і піднімати їх на подушці.

Набряковий великий палець вказує на подагру

Ваш великий палець на нозі розпух і не поміщається в звичне взуття? Як пояснюють фахівці з клініки Майо, це поширена ознака подагри. При цьому захворюванні солі сечової кислоти осідають на суглобах, викликаючи біль при русі. Поява або посилення подагри можуть викликати деякі продукти, наприклад, червоне м’ясо або алкогольні напої.

Багряні смуги під нігтями як ознака туберкульозу шкіри

А ви помічали у себе такі червоні плямочки під нігтями? Вони являють собою невеликі крововиливи і з’являються найчастіше через травми. Якщо вони виникають у вас іноді, турбуватися не слід. Інша справа, якщо ці плями з’являються часто або у великих кількостях. У такому випадку вам буде потрібно консультація лікаря, тому що це може бути ознакою туберкульозу шкіри або інфекції серцевого клапана.

Збільшення нігтьової пластини — один із симптомів раку легенів

При цьому стані нігтьова тканина ущільнюється, сам ніготь збільшується в розмірах, стає округлим і опуклим. Пальці теж набувають округлу форму і стають схожі на барабанні палички. Якщо ви помітили у себе такий стан, як можна швидше зверніться до лікаря. Воно може бути симптомом раку легенів, запального захворювання кишечника і рубцювання тканин печінки.

Точкові вм’ятини на нігтях можуть вказувати на шкірні захворювання

На нігтях можуть утворюватися дрібні цятки або точкові вм’ятини, як на наперстку. Вони можуть з’являтися через незручне взуття, а можуть і свідчити про шкірні захворювання, таких як псоріаз, екзема і навіть алопеція.

Ложкоподібне викривлення нігтя як симптом анемії або вовчака

При цьому нігтьова пластина викривляється і закручується вгору, приймаючи форму ложки. Це стан не тільки викликає незручність, але і може бути симптомом анемії або вовчака.

Поздовжні смуги на нігтях як сигнал низького рівня білка в крові

Про дрібні цятки або рисках можна не турбуватися, але довгі поздовжні лінії – це зовсім інша історія. Їх ще називають лініями Мюрке. Вони свідчать про низький рівень білка в крові проявляються через недоїдання або неправильне харчування.

Щоб вчасно помітити появу таких симптомів, періодично оглядайте свої ноги і звертайте увагу на всякі зміни в їх стані. Адже здоров’я – це важливо!

Джерело: HeadInsider