Мігрень – це вид головного болю з пульсуючими нападами, що періодично повторюються, нерідко з односторонньою локалізацією. Мігрень може супроводжуватися непереносимістю світла та звуків, нудотою та низкою інших проявів. Болі часто настільки інтенсивні, що суттєво ускладнюють повсякденну активність.

Якщо протягом місяця людина страждає на виснажливий головний біль, що заважає звичайному життю, більше 15 разів, йому рекомендується звернутися до лікаря, повідомляє Live24. Фахівець поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування. Щоб знизити ймовірність нових нападів мігрені, рекомендується скористатися нескладними порадами.

Нормалізація режиму сну

Людям, які страждають на мігрень, важливо дотримуватися регулярних циклів сну та неспання – лягати спати в один і той же час щодня, у тому числі у вихідні та святкові дні.

Виняток певних продуктів

Здоровий раціон загалом позитивно впливає стан здоров’я. При цьому багато людей, які страждають на мігрень, відзначають, що деякі продукти стають тригером, що провокує нові напади. Наприклад, медики радять обмежити або повністю виключити зі свого меню сир, оскільки тирамін, що міститься в ньому, викликає скорочення кровоносних судин, підвищення тиску і, як наслідок, провокує головний біль. При мігрені рекомендується уникати алкоголю, солоностей, маринадів, копченостей, соєвих продуктів, горіхів.

Боротьба зі стресом

Нервова напруга є спусковим механізмом для виникнення головного болю навіть у людей, яким не діагностували мігрень. У тих, хто нею страждає, стрес може викликати загострення та нові сильні напади. Щоб впоратися зі стресом, можна використовувати техніку медитації, аромотерапію, дихальні вправи, прогулянки на свіжому повітрі.

Помірні навантаження

Фізична активність сприяє підтримці загального здоров’я. Людям з мігренню рекомендується обмежуватись регулярними помірними аеробними навантаженнями. Надмірно важкі тренування можуть спровокувати мігрень.