Екологія зараз потерпає, і повітря, яке ми вдихаємо, зовсім не першокласне. Навіть вдома нас переслідують пил, мікроби, кіптява та інші шкідливі вихлопи. Але якщо на вулиці нам доводиться миритися з цим положенням, то в себе вдома ми можемо прийняти відповідні заходи. На наше щастя існують прилади, які можуть покращувати стан повітря в приміщенні. Очищувачі повітря продаються в магазинах техніки, а як вибрати підхожу модель для квартири – дізнайтеся далі.

Як працює прилад

До того, як бігти в магазин по новий і дуже корисний прилад, треба хоча б трішки розібратися, що він собою являє. 

Почнем з основ. З яких елементів складається простий очищувач повітря для квартири:

 • вентилятор;
 • система фільтрів (мінімальна кількість – 3 шт.);
 • іонізатор.

Повітря затягується всередину приладу, де потрапляє у фільтри, проходячи через які воно очищається від домішок, іонізується й виходить назовні.

Найсучасніші моделі очищувачів обладнані досконалою системою фільтрів, які затримують найдрібніші фракції бруду.

Деякі виробники пропонують споживачам кліматичні комплекси, базова функція яких – очищення повітря, а решта додаткових варіюється залежно від моделі.

Які бувають додаткові опції комплексів:

 • зволоження повітря;
 • нагрів і охолодження повітря;
 • озонування;
 • антибактеріальний захист;
 • ароматизація.

На які критерії звертають увагу під час покупки приладу

Споживачі, звичайно ж, дивляться на ціни, але є й інші характеристики, які впливають на вибір очищувача повітря для квартири, а саме:

 1. Продуктивність. Під цим параметром розуміють загальний обʼєм повітря, яке прилад здатен пропустити через фільтри за одну годину. Бажано, щоб очищувач був в змозі пропустити скрізь себе усе повітря в приміщенні 2-3 рази за годину. Щоб вибрати ефективний пристрій для квартири, треба розрахувати обʼєм кімнати.
 2. Рівень шуму. За цим параметром деякі очищувачі непридатні для розміщення в спальні або в дитячих кімнатах. Якщо вам потрібен тихий прилад, вибирайте серед моделей з рівнем шуму до 30 дБ.
 3. Спосіб розміщення. Пристрої бувають настінні, підлогові, портативні. Оберить спочатку місце, де ви плануєте розмістити очищувач, а потім шукайте серед моделей відповідного типу.
 4. Наявність регулювання інтенсивності роботи. Це корисна опція, яка дозволяє змінювати продуктивність приладу залежно від потреб споживача.

У більшості сучасних моделей є таймер, який можна використати для налаштування автоматичного вмикання та вимикання агрегату.

Наявність індикатора забруднення фільтрів допомагає господарю стежити за станом очищувача.

Звертають також увагу на тип керування. Зустрічаються механічні, електронні та сенсорні панелі. Механіка більш надійна, але дещо застаріла. Сенсори чутливі до перепадів напруги в мережі. Електронна панель надає багато можливостей для налаштування приладу. Очищувач повітря можна зробити частиною системи «Розумний дім».

*На правах реклами