Коли наш розум бачить непідйомне завдання – мотивація згасає, а сила волі відмовляється працювати. Просте правило: “розбивати велике завдання на дрібні” значно змінить ваше життя на краще.

Наприклад, коли перед вами стоїть мета “Схуднути на 10-20-30 кг”, вона здається не здійсненною. А ось якщо переформулювати її так: “Худнути по 1 кг в тиждень” – звучить набагато краще, правда?

В цьому і укладає сила маленьких кроків, коли ви регулярно крок за кроком в комфортному для вас темпі рухаєтеся до своєї мети. А щоб кроки точно привели вас в потрібне місце, давайте розглянемо якими вони повинні бути.

Простими і зрозумілими

Ідея худнути по 1 кг в тиждень – це не крок, це лише мета. А щоб її домогтися, потрібно зрозуміти, що конкретно робити. Наприклад, щоранку виконувати 15-хвилинний комплекс йоги. Або: щодня випивати по 1,5 літра теплої води. Або: лягати спати до 22:00, голодувати 1 раз в тиждень, відмовитися від одного прийому їжі в день і т. д. Ось це прості кроки. До речі, можете їх використовувати, додаючи по одному новому в тиждень.

Легко здійсненними

Якщо при думках про новий крок мотивація пропадає, розбийте його ще дрібніше. Наприклад, крок “відмовитися від одного прийому їжі в день” поділіть на: хліб 1 раз в день, замінити 1 цукерку на фрукт і т. д. Так ви подолаєте внутрішній опір, що і заважає дійти до наміченої мети.

Приємний

Це один з найважливіших пунктів, будь ласка, не пропускайте його!

Багато хто вибирає для схуднення цілком очевидні речі, наприклад похід в спортзал, хоча терпіти його не можуть, або дієти, які вимотують морально. Знайдіть приємні альтернативи: виберіть танці, велосипед, рухливі ігри. Те, що вам подобається. В харчуванні, якщо любите готувати і освоювати нові страви – навчитеся створювати шедеври зі здорових продуктів. Або влаштуйте собі квест з пошуку ЗСЖ-кафе і магазинів з еко-продуктами, пробуючи і вводячи в раціон щодня щось нове і корисне, замість шкідливого.

Конкретними по часу

На виконання кожного кроку відводіть певний час, інакше будете відкладати його нескінченно. Наприклад, піти на танці протягом наступних 3-х днів і т. д.

Використання маленьких кроків – відмінний спосіб обдурити свою лінь. Адже якщо великі цілі, часом просто паралізують, то, роблячи маленькі кроки – ви і не помітите як цілей, яких зовсім недавно боялися, з легкістю досягли.

Джерело: Обозреватель