Влітку лікарі рекомендують додавати до раціону більше рослинної сезонної їжі – це фрукти, овочі та ягоди, що активно дозрівають у літній час. Один із таких овочів – кабачок. У магазині можна купити його майже будь-якої пори року.

За словами лікаря-гастроентеролога Катерини Кашух, кабачок є дієтичним овочом, який швидко засвоюється, рідко викликає алергію та містить у собі величезну кількість вітамінів.

Це легка, але при цьому поживна їжа, яку часто додають до раціону пацієнтів, літніх людей і дітей. Великий вміст води в кабачку дозволяє підтримувати водний баланс організму. А достаток клітковини в ньому сприятливо впливає на роботу травної системи.

“Також у них є пектин, це водорозчинна клітковина, яка допомагає підтримувати нормальний рівень холестерину в крові”, – наводить слова медика.

Кабачки є джерелом вітамінів А, С та РР. У складі цього овочів є і антиоксидантні сполуки, що допомагають підтримувати зір у тонусі – це лютеїн і зеаксантин. У кабачку міститься калій, що нормалізує сольовий обмін і сприяє виведенню зайвої рідини з організму.

Найкраще готувати трохи недозрілі плоди, тому що у них ніжніший смак, немає великого і жорсткого насіння, а самі по собі такі кабачки добре засвоюються організмом. Вживати їх можна як у вареному, так і в смаженому вигляді. Однак важливо пам’ятати, що при тривалій термічній обробці вітаміни в овочі руйнуються.