Нові дані, отримані вченими, знову підтверджують, що для здоров’я корисніше спати в темряві, так що навіть невелика кількість світла в спальні є небажаною і потенційно небезпечною.

Науковий журнал PNAS опублікував результати нового дослідження, згідно з яким спати при наявному поруч джерелі світла дуже шкідливо, пише Express. Вчені з Медичної школи Фейнберга Північно-Західного університету дійшли висновку, що світло, що проникає в спальне місце з навколишнього оточення, збільшує ризик двох серйозних проблем зі здоров’ям.

«Найправильнішим є сон у непроглядній темряві – вплив навіть невеликої кількості навколишнього світла в нічний час може завдати шкоди серцево-судинній системі сплячої людини та підвищити її резистентність до інсуліну наступного ранку», – констатують науковці.

Вчені пояснюють, що вночі набуває чинності парасимпатична нервова система організму, під дією якої настає розслаблення, знижується частота серцевих скорочень, підтримується здоровий обмін речовин. Це відбувається, коли сідає сонце, настає темрява і мозок виробляє гормон сну мелатонін, який відповідає за інформування організму про те, що настав час заспокоїтися і подрімати.

Вплив світла вночі від будь-яких джерел пригнічує вироблення мелатоніну і порушує здоровий, природний режим сну, наголошують слідчі.

“Навіть якщо є лише незначна кількість світлових перешкод у той час, коли ваше тіло намагається заснути, це може зробити сон поганим або порушити послідовність циклів сну, що може призвести до значної кількості інших медичних проблем”.

Медики рекомендують спати в повній темряві, стежачи за тим, щоб вікна спальні були щільно закриті шторами або жалюзі – це особливо важливо влітку, коли скорочується природний час темряви.