Потіють всі люди. У більшості випадків щоб позбутися запаху поту достатньо звичайних щоденних гігієнічних процедур, але деяких випадках цей запах такий сильний і стійкий, що потрібні спеціальні засоби.

Люди починають потіти незабаром після народження, в період статевого дозрівання склад поту змінюється і потовиділення збільшується. Посилене виділення поту викликають фізичні зусилля, емоції, спека. На інтенсивність його впливає також настрій, стан здоров’я, певні харчові продукти і напої, деякі медикаменти.

Сам по собі цей процес корисний для організму: він забезпечує терморегуляцію і виводить шкідливі речовини. Але іноді запах поту настільки сильний, що це стає проблемою. Причому мова не йде про бруднуль, які миються раз на півроку, а одяг стіраючи і того рідше.

Іноді цілком охайні люди, які регулярно приймають душ і користуються всіма звичайними засобами гігієни скаржаться на сильний неприємний запах з пахвових западин або ступень ніг. Причому запах поту настільки стійкий, що його важко усунути і за допомогою миючих засобів, і за допомогою дезодорантів. Він явно відчувається майже відразу після миття, його майже неможливо відіпрати від одягу, взуття виливає жахливий «аромат» і це стає справжнім лихом. Здається, що від запаху поту позбутися неможливо.

Причини сильного запаху поту

Свіжий піт запаху не має. Але шкіра людини не стерильна, на тілі живе безліч бактерій і грибків. Це природна флора організму і вона різна у різних людей. Пахнуть продукти жізнедеательноті бактерій. Вони ж можуть бути причиною неприємного запаху з рота.

Деякі хвороби викликають зміну складу поту, вживання цибулі, часнику у великих кількостях теж може злегка підсилювати звичайний запах поту. Багато прихильників вегетаріанства стверджують, що коли вони перестали вживати в їжу м’ясо, то їх тіла пахнути стали по-іншому.

Склад виділень потових залоз у різних людей відрізняється. Це залежить і від харчування, і від багатьох інших факторів. Давно відомо, що деяких людей майже не кусають комарі і мошки, а інших – прямо заїдають. Бактерії теж на одних тілах погано розмножуються, а на інших процвітають.

Засоби для боротьби з запахом поту

Щоб позбутися від запаху поту застосовують антибактеріальне мило, вибирають дезодоранти, які надають несприятливий вплив на бактерії, обробляють одяг і взуття спеціальними антибактеріальними засобами.

Можна купити в аптеці Формідрон – антисептик, що володіє властивістю підсушувати поверхню і знищувати хвороботворні бактерії, які можуть лежати в етіології неприємного запаху поту і посиленого потовиділення. Серед аналогів Формідрон відомі такі препарати, як паста Теймурова, Формалін, Формагель. Їх можуть рекомендувати як засоби від пітливості стоп. Але зверніть увагу – діюча речовина в складі цих препаратів формальдегід. А це дуже токсична речовина. Один раз обробити – ще куди не йшло, але застосовувати постійно це вкрай нерозумно. Крім того, ці препарати можуть викликати сильне подразнення шкіри.

Корисно і безпечно обробити пахвові області звичайною харчовою содою. Робиться це просто: в душі після ретельного миття мокрими руками взяти трохи харчової соди і злегка розмазати під пахвами, потримати так хвилин п’ять і змити. Можна також періодично обробляти проблемні зони тампоном, змоченим у горілці.

Щоб зменшити кількість поту використовують антиперспіранти. Зараз є ефективні методи лікування локального гіпергідрозу – це ін’єкції ботоксу або діспорту. Їх можна зробити в будь-якій косметологічної клініці. Ефект проявляється майже моментально і зберігається протягом 6-12 місяців.

У боротьбі з неприємним запахом поту важливо пам’ятати наступне: позбувшись від бактерій або грибків на шкірі, не забудьте, що вони є на вашому одязі. Звичайна прання не допоможе від них звільнитися. Прокип’ятіть ті речі, які можна піддавати такій обробці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕМОГТИ ЗАЙВУ ПІТЛИВІСТЬ?

ПРИЧИНИ НІЧНОЇ ПІТЛИВОСТІ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІТНІЮТЬ ДОЛОНІ