Сидячий спосіб життя псує здоров’я вже через два тижні, але, на щастя, все можна виправити.

Сидячий спосіб життя нещодавно прирівняли до куріння і надмірного вживання алкоголю: якщо щодня ви проводите в сидячому положенні 6 годин і більше, ви наносите своєму тілу такої ж шкоди, як якщо б викурювали пачку сигарет. Гірше того: тривале сидіння ще й робить нас дурнішими – в прямому сенсі слова! Але що ж робити всім нам, жителям епохи офісів? Зрозуміло, ніхто з нас не може кинути звичну роботу і піти на вільні майстри, щоб фізичною працею поправити здоров’я. Залишається тільки один вихід: щодня після робочого дня виконувати прості вправи, які допоможуть знизити або навіть зовсім прибрати весь шкоду, заподіяну здоров’ю за день.

Болі в шиї

Працюєте за комп’ютером? У нас для вас погані новини: при витягуванні шиї всього на 30 градусів вперед ми задіємо у 4 рази більше м’язів — і напружуємо їх втричі сильніше. Чи варто дивуватися наслідків у вигляді хвороб хребта?

Що можна зробити: розташуйте монітор таким чином, щоб середина екрану припадала на рівень вашого підборіддя. Крім того, варто збільшити яскравість екрану — це допоможе розглянути дрібні деталі, не наближаючи монітор занадто сильно.

Зниження концентрації

Коли ми сидимо, нормальний кровотік сповільнюється і наш мозок отримує менше кисню. У підсумку падає наша здатність до концентрації, може погіршитися пам’ять, креативність і здатність сприймати і аналізувати нову інформацію.

Що можна зробити: розплануйте робочий день таким чином, щоб щогодини вставати з-за столу і проходити хоча б мінімальну відстань. Стакан кави з апарату в коридорі, віддрукований документ з принтера-згодиться будь-який привід, щоб привести тіло у вертикальне положення і хоча б трохи розім’ятися.

Депресія

Згідно з даними дослідження, опублікованого в Американському журналі з профілактичної медицини, жінки середнього віку, які більше семи годин на день проводили в сидячому положенні, частіше повідомляли про ознаки депресії.

Що можна зробити: найдоступніший спосіб мінімізувати шкоду — щодня знаходити час для невеликої пішої прогулянки, а у вихідні хоча б раз в тиждень вирушати в парк, ліс або сквер. Півторагодинна прогулянка на природі допомагає знизити симптоми депресії і тривоги.

Підвищена резистентність до інсуліну

Навіть один день, проведений в сидячому положенні, здатний різко знизити активність інсуліну і збільшити ризик розвитку діабету другого типу.

Що можна зробити: пийте більше рідини. Коли ми зневоднені, в організмі підвищується рівень гормону вазопресину, який в свою чергу підвищує рівень цукру в крові. Регулярне вживання достатньої кількості рідини допомагає знизити рівень цього гормону, і ризик розвитку діабету.

Болі в попереку

Мало хто з нас здатний просидіти шість годин з абсолютно рівною спиною. Більшість починає сутулитися, а це перший крок до порушення постави і викривлення хребта.

Що можна зробити: по‑перше, розправляйте спину всякий раз, коли ви про це згадаєте. По‑друге, розташуйте клавіатуру комп’ютера таким чином, щоб під час роботи лікті були зігнуті і притиснуті до тіла, а зап’ястя — витягнуті. По-третє, після роботи, вдома виконуйте прості вправи для постави: стійте у рівній спини, притискаючись до неї лопатками, сідницями, п’ятами, потилицею і литками; виконуйте найпростіші асани або стійте в планці.

Болі в ногах

Ниючий біль в ногах — побічний ефект тривалої сидячої роботи. Чим більше ноги проводять в зігнутому положенні без можливості розтягуватися і рухатися, тим сильніше вони починають хворіти.

Що можна зробити: відрегулюйте офісний стілець або крісло таким чином, щоб коліна були вище рівня стегон — це трохи знизить навантаження.

Ослаблення кісток

Так, чим менше ми рухаємося, тим більш крихкими і слабкими стають наші кістки. Сидячий спосіб життя буквально вимиває з них мінеральні речовини, які забезпечують міцність і рухливість скелета.

Що можна зробити: їжте більше продуктів, багатих кальцієм і вітаміном D.