Лікар Меліса Конрад Степлер перерахувала найбільш повний список ознак раку підшлункової залози. Симптоми включають в себе тривожність і потемніння сечі.

Рак підшлункової залози, як правило, не викликає ранніх симптомів, тому його частіше діагностують на пізніх стадіях. У деяких випадках жовтуватий відтінок шкіри і білків очей без болю може бути ранньою ознакою онкологічного захворювання.

У числі наступних знаків: нудота, блювота, втрата ваги, свербіж шкіри, втрата ваги. У цьому ж списку блідий стілець, біль у животі з верхньої сторони, який проявляється і в спині, потемніння сечі, здуття живота, діарея і збільшені лімфатичні вузли на шиї.

У деяких випадках підвищений рівень цукру в крові є сигналом даної небезпеки, але переважна більшість випадків цукрового діабету не пов’язані з раком, зазначила Меліса Конрад Степлер.

У найбільш повний список раку підшлункової залози входять і такі ознаки: спазми в животі, незрозуміла тривога, кровоточива виразка шлунка, надлишок рідини в черевної порожнини, надмірне сечовипускання або спрага, непритомність з-за низького рівня цукру в крові, втома, специфічний запах калу і підвищена його жирність, запаморочення, рефлюкс, почервоніння обличчя.

Точна причина виникнення раку підшлункової залози невідома. У рідкісних випадках можуть бути сімейні або спадкові генетичні умови, наприклад мутації генів BRCA2 і, в меншій мірі, BRCA1, додала лікар.

Відомо, що від раку підшлункової залози в різний час пішли з життя Людмила Сенчина, Патрік Свейзі, Марчелло Мастроянні, Любов Орлова, Стів Джобс та інші.