Інсульт-це гостре порушення кровопостачання головного мозку. Коли кров перестає переносити кисень до клітин, вони починають відмирати. Один з найпоширеніших видів інсульту – ішемічний. Однією з його причин може стати тромб, що відірвався: він перегороджує посудину і заважає кровотоку.

Як пише The Express з посиланням на Національну службу охорони здоров’я Великобританії, є кілька простих, але дієвих способів знизити ризик інсульту. Всі вони стосуються здорового способу життя.

Харчування

Ризик розвитку ішемічного інсульту різко підвищує дуже жирна їжа: фастфуд, ковбаси, вершкове масло, торти і так далі. Їх їх краще замінити більш корисними продуктами: м’ясом курки і риби, яйцями, овочами і фруктами, горіхами. Готувати вдома краще на оливковій, соняшниковій, кукурудзяній олії.

Читайте також:  Яким людям не слід пити пиво: думка лікаря

Фізична активність

Щоб знизити ризик інсульту, не обов’язково займатися спортом. Досить активно рухатися хоча б по 30-60 хвилин більшу частину днів тижня. У поєднанні з дієтою це різко підвищить шанси на здоров’я.

Відмова від алкоголю і куріння

Відмовлятися від спиртного можна не повністю. Лікарі кажуть, що потрібно хоча б обмежити його споживання: не пити більше 350 мг алкогольних напоїв на тиждень. Що ж стосується куріння, то воно фактично подвоює ризик ішемічного інсульту, від нього краще відмовитися повністю.

Хронічні захворювання

Людям, що страждають на діабет, підвищеним артеріальним тиском, потрібно дуже уважно стежити за своїм станом. За рекомендацією лікаря можна приймати ліки, що знижують ризик інсульту.

Читайте також:  Як прожити довше: знайдено 8 продуктів для здорової старості