Деякі дієти з низьким вмістом вуглеводів показали користь у зниженні ризику смерті: вони “атакують” шкідливий вісцеральний жир, який ховається біля життєво важливих органів тіла. Водночас інші виявилися пов’язані з підвищеною ймовірністю розвитку хронічних захворювань.

Те, як саме слід дотримуватися низьковуглеводного раціону, щоб це було корисно й посприяло продовженню життя, з’ясували вчені зі США. Результати їхнього дослідження опубліковано в журналі Lancet.

Під час вивчення даних тисяч людей та інших наукових робіт, фахівці з’ясували, що саме джерело їжі помітно впливає на зв’язок між споживанням вуглеводів і смертністю.

Зокрема, низьковуглеводні дієти з переважанням джерел білків і жирів тваринного походження (баранина, яловичина, свинина й курка) були пов’язані з більш високою смертністю.

Читайте також:  Як зрозуміти, чи засвоюються вітаміни з продуктів?

А ті, що надають перевагу споживанню рослинних білків і жирів із овочів, горіхів, арахісового масла і цільнозернового хліба, були пов’язані з нижчим ризиком смертності.

Мінімальний ризик того, що людина помре, спостерігався за вживання 50-55% вуглеводів.

Чого слід уникати

На думку фахівців, певні дієти пов’язані з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань, тому за можливості їх краще не дотримуватися.

Шкідливими для здоров’я вони назвали дієти з високим вмістом насичених жирів, які містяться у вершковому маслі, салі, жирному м’ясі та сирі.

Зазначається, що споживання таких продуктів підвищує рівень холестерину. Також це пов’язано з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Лікар назвав 4 прості правила швидкого засипання