Про те, що хребет є основою здоров’я людини, знає кожен. У підтримці хорошого самопочуття велика роль відводиться поставі. Варто випрямитися на мить, як ви себе відчуєте молодше на 5-10 років. На жаль, далеко не всі тримають спину прямо. Більш того, не всі усвідомлюють той момент, що у них не пряма спина. Як же перевірити поставу в домашніх умовах?

Перевіряємо поставу у дзеркала і цікавимося думкою друзів

Пряма постава важлива не тільки для фізичного, а й психологічного здоров’я. Нерідко рівну спину асоціюють з упевненістю, врівноваженістю і лідерськими якостями людини.

Для того щоб перевірити свою поставу, насамперед потрібно встати перед дзеркалом в повний зріст. Уважно розгляньте себе з боків і спереду. В даному випадку оцінка буде суб’єктивною, оскільки подивитися на себе з боку досить складно. Попросіть ваших близьких і друзів оцінити вашу поставу. Тільки попередньо попросіть їх сказати вам правду, оскільки лестощі тут будуть абсолютно недоречними.

Постава людини – фасад душі.

Бальтасар Грасіан

Як самостійно перевірити поставу – стойка у стіни

Один з найпростіших і доступних способів перевірити поставу – стояти біля стіни. Відійдіть на 5 сантиметрів від стіни, вставши до неї спиною. Розставляємо ноги на ширині стегон. У такому положенні потрібно відхилитися назад, притулившись до стіни. Тут потрібно відзначити, якими частинами тіла ви торкаєтеся стіни в першу чергу.

У вас рівна постава, якщо першими торкнулися стіни сідниці і плечі одночасно. Якщо ж одна сторона тулуба торкається стіни раніше іншої, то це вказує на відсутність центральної рівноваги.

Як ви розумієте, якщо першим стіни доторкається таз, то це говорить про те, що у вас виступають сідниці. Якщо ж першою стіни торкається спина, то це говорить про те, що ви сутулитесь і горбитеся.

Якщо у вас є помічники, то перед торканням до стінки корисно буде приколоти туди аркуші паперу, на яких можна буде відзначити положення ваших плечей і сідниць.

Постава

Правильна і неправильна постава: основні ознаки

Правильна постава означає, що ви, не напружуючись, стоїте прямо. При цьому ви абсолютно розслаблені. Коли у людини рівна постава, то її голова піднята вгору, злегка відведена вперед. Плечі рівні і відведені назад, руки вільно висять, а долоні злегка виступають за стегна. При прямій поставі стегна розташовані на одному рівні, коліна трохи зігнуті, а вага пропорційно розподілена по всій поверхні ступень.

А ось ознаки неправильної постави, на які обов’язково потрібно звертати увагу:

  • ви не тримаєте голову прямо, а злегка нахиляєте її вперед;
  • ваші плечі трохи напружені і «округлені» (вони повинні бути розслабленими і відведеними назад);
  • ваші лопатки випирають назовні, замість того щоб розташовуватися плоско;
  • ваша спина зігнута, а груди впавші;
  • ваш таз зміщений, замість того, щоб перебувати на одній лінії з усім тілом;
  • ваші плечі знаходяться на різних рівнях, через що спина вигинається убік, замість того щоб бути прямою;
  • ви нахиляєте голову в лівий або правий бік;
  • ваші стегна розташовуються на різних рівнях;
  • основна маса вашого тіла припадає на одну ступню, що з часом може призвести до плоскостопості (особливо, якщо у вас зайва вага) і навіть легкої кульгавості.

Якщо ви помітили будь-які відхилення в поставі, то не варто відкладати проблему в довгий ящик. Зверніться на консультацію до лікаря-ортопеда. Перевірити поставу краще якомога раніше, щоб у майбутньому уникнути проблем зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА: 10 ПРИЧИН ТА ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ

СУДОМИ В ЛИТКОВИХ М’ЯЗАХ: ЯК СОБІ ДОПОМОГТИ?

КОМУ КОРИСНО СПАТИ НА ПІДЛОЗІ?