Лікар-акушер-гінеколог Аліна Єрвасова розповіла, які хвороби можуть маскуватися під клімакс.

Вважається, що менопауза настає через рік після останньої менструації. Як правило, за цей час всі неприємні симптоми, які супроводжують клімакс повинні зникнути. Однак буває так, що неприємні відчуття залишаються протягом п’яти, а то і десяти років після закінчення місячних.

Лікар підкреслює: не варто роками чекати, що все пройде само собою, адже є ризик запустити більш небезпечні захворювання, які можуть маскуватися під клімакс.

У період менопаузи жінка повинна бути особливо уважна до себе, так як гормональна перебудова відбивається не тільки на роботі репродуктивної системи, але і на стані інших органів.

Так, припливи жару бувають не тільки при менопаузі, але і при неполадках в роботі щитовидної залози. Також виникає апатія або, навпаки, дратівливість, з’являються різкі коливання ваги і апетиту.

Всім відома підвищена пітливість може говорити про проблеми з серцево-судинної системи. Якщо підвищене потовиділення супроводжується задишкою і прискореним серцебиттям, потрібно зробити ЕКГ.

Запаморочення – не обов’язково симптом клімаксу. Воно може говорити про проблеми з судинами, скачках тиску, а також про захворювання хребта. Лікар звертає увагу, що, наприклад, остеохондроз може бути пов’язаний зі зменшенням щільності кісток в менопаузі.

Експерт радить жінкам перейти на правильно харчування, відмовитися від шкідливих звичок, збільшити фізичне навантаження і більше гуляти. Слід уникати задушливих приміщень, прянощів і гострої їжі.