Правильний емоційний фон можна задати за допомогою зарядки або занять улюбленим видом спорту.

Спорт зробить нас стрункішими і здоровішими, тому ми готові приділяти час фізичним навантаженням. Але у занять спортом є ще одна цінна якість. Рухова активність допомагає зберегти позитивний настрій. За допомогою фізичних навантажень ми можемо підняти собі настрій і уникнути депресивних станів.

Чому вправи змінюють настрій?

У нашому організмі постійно виробляються гормони щастя – ендорфіни. Їх кількість збільшується, коли ми переживаємо всілякі позитивні емоції. А ще концентрація ендорфінів в крові зростає, коли ми займаємося спортом. Вже через 15 хвилин після початку занять рівень цих гормонів помітно збільшується. Ми можемо скористатися цим ефектом і застосовувати як ліки від хандри спортивні тренування.

Які види спорту «вилікують» від поганого настрою?

Для корекції настрою підходять різні види фізичних навантажень. Біг і ходьба, фітнес і йога – можете вибирати те, що вам більше до душі.

  • Тренажерний зал допоможе не тільки поліпшити фігуру, а й відчути впевненість у собі і стати спокійнішим.
  • Єдиноборства допоможуть виплеснути дратівливість і надмірну агресію.
  • Біг і ходьба знімуть тривожність і пригніченість і «включать» позитивне ставлення до навколишнього.
  • Йога і тайцзи посприяють позбавленню від психологічної втоми і надмірного занепокоєння.
  • Фітнес і танці допоможуть отримати заряд бадьорості і дадуть відчути себе частиною колективу.
Читайте також:  Спеціальні бігові вправи

Пробуйте різні види фізичної активності, спостерігайте за зміною настрою під їх впливом і вибирайте самий відповідний для себе спорт.

Трохи вправ!

Ну а тепер кілька вправ, які гарантовано поліпшать ваш настрій.

  • Потягуємося. Ноги на ширині плечей. Піднімаємо руки перед собою і вгору. Намагаємося дотягнутися руками до віртуальної поперечини, яка розташована високо над головою. Розводимо руки в сторони, при цьому продовжуємо тримати руки в напрузі і тягнемося ними в сторони. Опускаємо руки вниз і розслабляємося.
  • Розсовуємо перепони. Витягуємо руки перед собою і робимо кистями розсовуючі руху. Розсовуємо віртуальні двері 5 разів. Після чого піднімаємо руки вгору і через сторони опускаємо вниз.
  • Крутимо руками. Руки вперед. Починаємо обертання кистей, 20 раз обертаємо кисті всередину і 20 раз назовні. Потім починаємо обертання в ліктьовому суглобі, теж по 20 разів. Після чого переходимо до обертання рук в плечах. При цьому руки зігнуті в ліктях і кисті стикаються з плечима. Потім опускаємо руки і розслаблюємо їх.
  • Струшування. Руки розташовуються уздовж тулуба. Вони розслаблені, висять батогами. Підводимося на носки і різко опускаємося на стопу. При цьому м’язи тіла повинні бути максимально розслаблені. Виникає ефект струшування. Ця вправа дуже добре знімає напругу і втому, і навіть сприяє нормалізації тиску.
  • Берізка. Ляжте на спину. Підніміть випрямлені ноги, а руками підіпріть область спини. Постарайтеся простояти в стані «берізки» хвилину. Потім опустіть ноги і розслабтеся.
Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси

Прокинулися вранці з важким почуттям? Охоплюють похмурі настрої? Ноги на ширину плечей і приступаємо до зарядки!

Втечемо від мінорних настроїв

Біг- ще одна ефективна вправа для підняття настрою. Згадайте дітей, вони люблять бігати і стрибати, і це природні вправи, що допомагають підтримувати організм у тонусі.

«Ейфорія бігуна» – особливий піднесений настрій після тривалого бігу, давно був відомий в спорті. Нещодавно вчені знайшли причину цього явища. Вони відкрили, що при бігу в організмі активно виробляються особливі речовини – ендоканнабіноїди, за будовою схожі на марихуану, які і підвищують настрій. Отже використовувати біг для підняття настрою – дуже хороший варіант.

Читайте також:  Пилинг и натуральная косметика

У домашніх умовах можна застосувати біг на місці. А можна вийти на вулицю і влаштувати собі справжню пробіжку.

Медитація – статика у боротьбі з поганим настроєм

Не тільки динамічні фізичні вправи позитивно діють на настрій. Статика теж здатна допомогти нам уникнути нудьги. Вчені вважають, що підкоригувати настрій в кращу сторону нам допоможе медитація. Справа в тому, що медитація сприяє збільшенню в організмі ще одного «гормону щастя» – серотоніну. Щоденні медитації допоможуть позбутися від надмірної агресивності, заспокоїти думки і зняти напругу.

І це далеко не повний список «вправ для настрою”. Робіть звичні вам вправи і пробуйте нові, стежте за реакцією організму на той або інший фізичний вплив. Відшукуєте свої способи «вилікуватися» від поганого настрою!…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ СТЕП-АЕРОБІКА

ЯК ПРАВИЛЬНО КАЧАТИ ПРЕС

ЯК ТРЕНУВАТИСЯ ВДОМА?